İki parça elbiseler: Gece elbisesiyle 10 yaş büyük göstermek tarihe karışıyor

Hiç gittiğiniz bir düğünde size 'Çok değişmişsin' tepkisi veren oldu mu? Gece elbisesi giydiğinizde, bir makyaj yaptığınızda, bir de saçınıza kuaför eli değdi mi yaşınızın büyümesi kaçınılmazdır. Anında başka birine dönüşürsünüz. Hem şık ve özenli görünüp hem de yaşınızı göstermek mümkün değil mi peki? Çift parça elbiselerle mümkün.

14 Ocak 2021, Perşembe 11:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Buyrun size bir düğün diyaloğu

Buyrun size bir düğün diyaloğu

Ah canım, ne kadar değişmişsin.
Ne, nasıl yani, nasıl bir değişim?
Büyümüşsün yani baya, kocaman olmuşsun, olgunlaşmışsın!
Yok ablacım be, makyajdan ve elbisedendir...

Ve suratlar düşer. Çünkü yakalamak istediğiniz görünüm muhtemelen 'olgun' bir görünüş değildi. Kim yaşından büyük göstermek ister ki...

Yaşınızı büyütmez

Yaşınızı büyütmez

Ancak maalesef gece elbiselerinde kaçınılmaz son, yaşından büyük göstermek olur. Hem istediğin elbiseyi giyip hem de yaşını göstermek, fresh olmak, elbisenin içinde kendini iyi hissetmek kolay değildir. Bu noktada devreye iki parça elbiseler giriyor.

İnce gösterir

İnce gösterir

Üst ve alt olmak üzere iki parçadan oluşan elbiseler hem gece elbisesiyle büyük görünme sorununu ortadan kaldırıyor hem vücudunuzun en ince noktası olan belinizi ortaya çıkarıyor. Biliyorsunuz, ince görünmenin en büyük sırrı vücudunuzdaki en ince noktayı vurgulamaktan geçer. Yani belinizi.

Genelde sadedirler

Genelde sadedirler

Gece elbisesi seçmenin en zor yanlarından biri de sade görünen bir şey bulmaktır. Taşlı tuşlu, bol tüllü, dantelli modeller hepimize itmesine rağmen her mağazanın yarısından fazlası bu abartılı elbiselerle doludur. Elbisenin asıl olayı iki parça olması olduğu için, bu modeller genelde çok daha sadedir.

Terziye diktirmek kolaydır

Terziye diktirmek kolaydır

Bir bol detaylı ve bol malzemeli bir elbisenin fotoğrafını terziye götürüp diktirmeyi düşünün, bir de böylesine sade bir elbiseyi. İki parçalı elbiseler genelde sapsade olduğu için hiçbir terzi, fotoğrafını gösterdiğiniz anda mırın kırın yapmaz.

Pişti olma ihtimaliniz sıfıra düşer

Pişti olma ihtimaliniz sıfıra düşer

Bir davette pişti olma ihtimaliniz bir hayli yüksektir. Herkes elbiseleri aynı yerden alır, aynı renkleri tercih eder. İki parça elbiselere çok fazla mağazada rastlanmadığı için pişti olma ihtimaliniz sıfıra inmese de çok düşer.

Hailey Bieber ve Emma Stone

Hailey Bieber ve Emma Stone

İkisi de çok ince belli kadınlar olmamalarına rağmen iki parça elbiseleri giydikleri anda incecik görünüyorlar.

Gigi Hadid ve Taylor Swift

Gigi Hadid ve Taylor Swift

Eğer spor yapmayı seviyorsanız ve ufaktan da karın kaslarınız oluşmaya başladıysa iki parça elbiseler onları sergilemek için en iyi yol.

Bella Hadid ve Elsa Hosk

Bella Hadid ve Elsa Hosk

Elsa bu elbiseyi giydiğinde nasıl olay olmuştu hatırlarsınız. Böylesine bir karnı sıradan bir elbise veya tulumla nasıl sergileyebilirdi ki...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (14 Ocak 2021)