İki YouTuber'ın maske şakası başlarını yaktı! Pasaportlarına el konuldu

Endonezya'nın Bali adasında yüzlerine yaptıkları makyaj ile maske yasağını delen iki YouTuber'ın pasaportlarına el konuldu.

30 Nisan 2021, Cuma 17:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hastalığı çok ciddi sorunlar oluşmasına neden olabiliyor. Sağlık yetkilileri virüsten korunmak için sık sık sosyal mesafe ve maske uyarısında bulunuyor. 

Fakat bu uyarıları ciddiye almayan iki YouTuber’ın, Bali’de gerçekleştirdiği maske şakası ülkenin gündemine düştü. 

Geçtiğimiz günlerde yüzlerini maske takıyormuş izlenimi yaratacak şekilde boyayan Josh Paler Lin ve Leia Se bu anı saniye saniye kaydetmişti.

Yüzlerine çizdikleri maske ile, maskesiz bir şekilde insanların arasında dolaşan ikili büyük tepki çekmişti. Maske yasağını çektikleri şaka videosu ile delen ikilinin çektiği video 22 Nisan'da yayınlandı ve milyonlarca kişi tarafından izlendi.

2 gün sonra gelen tepkiler sonrası videoyu kaldıran ikili bir de özür mesajı yayınladı. Ancak çiftin bu özrü yeterli olmadı. Söz konusu videonun kısa sürede viral olması sonrası Endonezyalı yetkililer harekete geçti. 3.4 milyon abonesi olan Lin ve Se'nin pasaportlarına el konuldu. Independent'ta yer alan habere göre, 2 YouTuber sınır dışı edilmek ile karşı karşıya.

Bali'deki Hukuk ve İnsan Hakları Bakanlığı bölge ofisinin sözcüsü I Putu Surya Dharma konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere ver verdi; 'İki YouTuber'ın sınır dışı edilip edilmeyeceklerine karar vermek için Göçmen Bürosu ile birlikte incelemelerde bulunulacak.'

 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Demet Akalın'dan çok konuşulacak ekonomi yorumu