İkimizden de vazgeçemiyor

Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz, 19 Şubat 2020 tarihli POSTA Gazetesi yazısında, okurlarından gelen soruları cevapladı.

25 Şubat 2020, Salı 08:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İkimizi de istiyormuş

İkimizi de istiyormuş

3 aydır birlikte olduğum adamın beni aldattığını ortaya çıkardım. Aslında diğer kadını benimle aldatıyormuş demek daha doğru. Çünkü onunla 1.5 yıldır berabermiş. Yakalanınca bir de diyor ki, “İkinizden de vazgeçemiyorum, ikinizi de hayatımda istiyorum.” Mehmet Bey, böyle bir adama ne yapılır? Ne yapsam içim soğumayacak. Lütfen bana akıl verin. ● MİMOZA

Oldu paşam. Malkara Keşan... Başka bir arzusu da var mıymış? Yüzsüzlük konusunda adeta doktora yapmış bu arkadaş. Hiçbir şey yapmayın. Çünkü yapacağınız her şey onun nezdinde “Bana hâlâ değer veriyor ki böyle davranıyor” şeklinde algılanacak. Terk edin. Aramayın. Bütün iletişimi kesin. Hatta mümkünse diğer kadınla irtibat kurun. Her şeyi ona anlatın. Onun da bu yüzsüzü terk etmesini sağlayın. Böyle adamlar laftan anlamaz. En iyisi yapayalnız, dımdızlak bırakmak.


Ahlaksız teklif

Ahlaksız teklif

18 yaşındayım ve ilk kez aşık oldum. Onu mutlu etmek için her şeyi yapmak istiyorum. Bana geçen gün, “Aramızdaki bağı güçlendirmek için sevişmeliyiz. Böylece ne sen benden kopabilirsin ne de ben senden” dedi. Bu doğru mu? Ben bunun için erken olduğunu düşünüyorum ama o sevişmezsek ayrılacağımızı söylüyor. ● ÇARESİZ

Bunun adına ‘ahlaksız teklif’ denir. Senin ona olan duygularını kullanıyor. Bunu öne sürerek cinsellik yaşamak istiyor. Bu çocuk sana aşık değil. Tek isteği seni yatağa atabilmek. Çünkü kişilerin birbirine bağlı kalmasını tek başına cinsellik sağlamaz.

Sakın buna kanma. Çünkü büyük olasılıkla senden istediğini aldıktan sonra seni terk edecek. Lütfen sırf onu mutlu etmek için daha sonra pişman olacağın şeyler yapma.

Sadece bakıyor, konuşmuyor

Sadece bakıyor, konuşmuyor

21 yaşındayım. Okuduğum üniversitenin kadın basketbol takımındayım. Erkek basketbol takımındaki bir çocuktan çok hoşlanıyorum. Bazen antrenman saatlerimiz çakışıyor ve onu bana bakarken yakalıyorum. Fakat bugüne kadar gelip tek kelime bile etmedi. Halbuki dışarıdan çok havalı ve çok rahat biri gibi görünüyor. Onu cesaretlendirmek için ne yapabilirim? ● SERBEST ARTIŞ

Basketbol ortak noktanız olduğuna göre en azından birlikte şut antrenmanı yapmayı önerebilirsin. Ayrıca aynı okuldasınız. Ortak arkadaşlar bulup bir araya gelmenin yollarını bulabilirsin. O da olmadı sosyal medya ne güne duruyor?

Onu takibe alıp basketbol ile ilgili özel mesajlar atabilirsin. Sen bir adım atarsan gerisi çorap söküğü gibi gelir. Tabii şunu hatırlatmak isterim. Onun da sana ilgisi varsa... Gerçi ilgisi yoksa yanıt vermeyecektir ve sen de böylece aklındaki soru işaretlerini gidereceksin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Flört döneminde kafa karışıklığına son verecek 8 ipucu