İkinci dönem yarın başlıyor! Okullar ne zaman kapanacak?

Yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 900 bin öğretmen bugün eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başladı - İkinci dönemde öğrencilere her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günleri süt  dağıtılacak

05 Şubat 2017, Pazar 10:56
A A
İkinci dönem yarın başlıyor! Okullar ne zaman kapanacak?
Yarıyıl tatilinin ardından 2016-2017 eğitim öğretim  yılının ikinci dönemi bugün başladı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmenin 23 Ocak'ta başlayan yarıyıl tatili sona erdi. İkinci dönemle Milli Eğitim, Gıda Tarım ve Hayvancılık ile sağlık  bakanlıklarının organizasyonunda 2012'den beri yürütülen Okul Sütü Programı da  başlayacak. Program kapsamında, resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve  ilkokul öğrencilerine pazartesi, çarşamba ve cuma günleri UHT koşullarında  paketlenmiş pastörize süt dağıtılacak.
 

SINAV MARATONU BAŞLIYOR 


İkinci dönem, ortaokuldakiler ve lise son sınıf öğrencileri için sınav  heyecanıyla geçecek. Öğrenciler, 26 ve 27 Nisan'da Temel Eğitimden Ortaöğretime  Geçiş (TEOG) ortak sınavlarına girecek. Mazeret sınavı da 20 ve 21 Mayıs'ta  yapılacak. TEOG sınav sonuçlarının haziranda açıklanması planlanıyor. Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş  Sınavı (YGS), 12 Mart Pazar günü tek oturumda yapılacak. İkinci aşama Lisans  Yerleştirme Sınavları (LYS) ise 10 ve 11 Haziran ile 17 ve 18 Haziran'da beş  oturumda gerçekleştirilecek.Eğitimin ikinci yarıyıl dönemi, 9 Haziran Cuma günü sona erecek.  2017-2018 eğitim öğretim yılı ise 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.