İkinci el kıyafet alırken dikkat etmemiz gerekenler

Vintage kıyafetler son yılların en popülerleri arasında yer alıyor. Vintage kıyafetler ise ancak ikinci el kıyafet satın alınarak elde edilebiliyor. Bazı insanlarda ise ikinci el kıyafet alırken pek çok soru işareti olabilir. Temiz mi, yıpranmış mıdır... Peki ikinci el kıyafetlerde pişman olmamak için nelere dikkat etmeli?

21 Nisan 2021, Çarşamba 09:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Orijinal mi yoksa replika mı?

Orijinal mi yoksa replika mı?

Satın alacağınız ürünün orijinallik kontrolünün titizlikle yapılması gerekir. Ürününüzün replika olup olmadığına dikkat edin. Replika ürünlerin üretimi ve satışı büyük ölçüde yaygınlaştı ne yazık ki. Ürününüzün üzerinde onun hangi markaya ait olduğunu belirten marka etiketi, sembolü veya amblemi olmalı. 


 Her açıdan fotoğrafının çekilmiş olması gerekir

Her açıdan fotoğrafının çekilmiş olması gerekir

Satın alacağınız ürünün kullanım değerini yitirmemiş olması gerekir. Üründe yırtık, sökük, yıpranma, koku, delik, tüylenme, leke, solma, soyulma, esneme ve fermuarda takılma vb. gibi fonksiyonel bozukluklar olmamalı. Bunu anlamak için her açıdan fotoğrafının çekilmiş olmasına dikkat edin.

Soru sormaktan çekinmeyin

Soru sormaktan çekinmeyin

Satıcıya ürün hakkında soru sorun. Bazı etik sahibi olmayan insanlar ürünün kusuru olduğunu siz sormadan söylemeyebilir, bu yüzden kusuru olup olmadığını teyit edin. Ürünün boy, göğüs ve kalça ölçülerini sorun, bedenin size olacağından emin olun.

Satıcının puanına ve yorumlarına bakın

Satıcının puanına ve yorumlarına bakın

Satıcıya verilen puanlara bakın. Puanı yüksek satıcılardan almaya dikkat edin. Ama bazı insanlar üründe sorun olmamasına rağmen sebepsiz yere satıcıya düşük puan verebiliyor, o yüzden satıcı yorumlarını da okuyun.

Temizlenebilir olması

Temizlenebilir olması

Kaban, mont gibi dış giyim ürünleri profesyonel temizlik gerektirir. Eğer kuru temizleme gibi hizmetlere vaktiniz veya maddi durumunuz yoksa satın almayı tekrar gözden geçirin.

Ürünün onarılabilir olması

Ürünün onarılabilir olması

Bazı ürünler yırtık veya yıpranmış olabilir. Kıyafete yama yapmayı onarmayı düşünebilirsiniz ama önemli olan kumaşın buna uygun olup olmadığı Bunu iyi gözden geçirin.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İklim değişikliğine elbiseli tepki