'İkinci parti olursak yollara düşerim'

'İkinci parti olursak yollara düşerim'

Başbakan Erdoğan 'Bizi korku imparatorluğu kurmakla itham edenlere söylüyorum. İkinci parti olursak genel başkanlığı bırakır Anadolu'nun yollarına düşerim' dedi

21 Şubat 2011, Pazartesi 08:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Başakşehir’de bir alışveriş merkezinin açılış töreninde şunları söyledi:

“Haziranda yapılacak seçimlerde halkın yine hür iradesi ile kararını verecek. 112 gün sonra bu aziz millet ne derse işte o olacak. Korkudan bahsedenlere söylüyorum. Bakın sandık orada. 12 Haziran’da. Bizi korku imparatorluğu kurmakla itham edenlere söylüyorum. Demokrasiye inanıyorsanız, millete güveniyorsanız hepsinden önemlisi de kendinize güveniyorsanız sandık orada 12 Haziran’da. Eğer millet size inanırsa gereğini yapar. Eğer millet size inanmazsa siz de gereğini yapacak mısınız? Bakın ben diyorum ki partim ikinci parti olursa genel başkanlığı bırakır Anadolu’nun yollarına düşerim. Halkımın içine katılır orada çalışırım. Bunu yürekten, gönülden söylüyorum.

'Bunlar koltuğu bırakamaz'

Bizi dikta hevesi ile itham ederler, peki partiniz? Bunlar koltuğu bırakamaz. Kaç yaşına gelirlerse gelsinler bırakamazlar. Niye? Çünkü bunlar koltuktan güç alırlar. Liderlik koltuğa güç katmakla olur, koltuktan güç almakla olmaz. 8 yılda ikisi yerel ikisi genel 4 seçime girdiler. 4’ünde de ikinci, üçüncü parti oldular. Hatta baraj altında kaldılar. Ama koltuklarını terk etmediler. Bunların hedefi projesi yok. Şimdiden seçimi kaybetmiş durumdalar, şimdiden yenilgiyi kabullenmiş durumdalar.

Herkesin yaşam tarzına saygılıyız

Elimizi vicdanımıza koyalım. Vicdanımızla değerlendirme yapalım -önceki gün de söyledim- biz bize oy verenlerin değil 74 milyonun hükümetiyiz. Herkesin yaşam tarzına saygılıyız. Herkesin görüşüne, düşünüşüne, ifade özgürlüğüne, hakkına, hukukuna saygılıyız. Bize birileri durmadan fatura kesip duruyor. İçeride ne oluyor, ne bitiyor bilmeden fatura kesiyor. Varsın kessinler ama biz öyle bakmıyoruz. ‘At denize balık bilmezse, Halik bilir’ diyoruz.”

Van Gölü ne zaman deniz oldu

Bizimle hizmette yarışamıyorlar. Korku salarak bizi yıpratma gayreti içine girdiler. Çünkü hizmet üretemiyorlar. Kılıçdaroğlu aile sigortası diyor. Yani biliyorsunuz, “Kaynak Benim” diyor. Soyadını değiştirmiş. Böyle bir durumu var. O kadar heyecanlı gidiyor ki ayaklar yerden kesilmiş. Bu gün Van’da konuşma yapıyor, o da çok enteresan. Çocukluğunda Van denizinde ilk defa vapura binmiş. Van Gölü ne zaman deniz oldu ben bilmiyordum. Böyle bir durum var. Durum böyle. Kılavuzunuz doğru olmayınca gölü de deniz zannedersiniz.

HÜRRİYET

 
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın açıklayacak! Anayasa için milat olacak