İkinci YÖKDİL Sınavı 9 Temmuz'da yapılacak

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı'nın 2’ncisi 9 Temmuz Pazar günü yapılacak. YÖK Başkanı Yekta Saraç "Bu sınavın İngilizceye ek olarak Almanca, Arapça, Fransızca dillerinde de yapılmasına karar verdik. Üçüncü sınavı da kasım ayında gerçekleştirmeyi planlıyoruz" dedi

19 Nisan 2017, Çarşamba 12:14
A A
İkinci YÖKDİL Sınavı 9 Temmuz'da yapılacak
YÖK Başkanı Yekta Saraç, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, YÖKDİL Sınavı’nın erken tarihte tekrarlanmasına, ayrıca Arapça dilinde de sınav yapılmasına ilişkin istek olduğunu belirlediklerini aktardı.

Anket sonuçlarını dikkate alacaklarına ilişkin daha önce açıklama yaptıklarını ifade eden Yekta Saraç, şu değerlendirmede bulundu:


YILDA 2 DEFA YAPILACAK


"Taleplere ilişkin yaptığımız değerlendirmeler neticesinde, YÖKDİL Sınavı’nın 9 Temmuz 2017 tarihinde yapılmasına ve bu sınavın İngilizceye ek olarak Almanca, Arapça, Fransızca dillerinde de yapılmasına karar verdik. Ayrıca bu yıla mahsus olmak üzere YÖKDİL Sınavı’nı 3 defa yapacağız. 3’üncüsünü kasım ayı içerisinde gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Bu yıldan sonra YÖKDİL Sınavı doçentlik ve lisansüstü takvimleri de dikkate alınarak yılda 2 defa yapılacaktır."


 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bunları biliyor musunuz?