İl başkanı gözaltına alındı

İl başkanı gözaltına alındı

BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, bir ifade için gittiği polis merkezinde ifade verdikten sonra, hakkındaki başka bir soruşturmayla ilgili ifade vermediği için arama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınarak adliyeye götürüldü. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı

02 Ekim 2013, Çarşamba 18:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Diyarbakır merkez Sur İlçesi Polis Merkezi'ne bugün ifade için çağrılan BDP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, ifadesini verdikten sonra hakkında açılan başka bir soruşturmada ifade vermediği için gözaltına alındı.

Zümrüt'ün hakkında açılan bir soruşturmada ifadeye çağrıldığı, ancak ifade vermeye gitmediği için hakkında arama kararı çıkartıldığı için gözaltına alındığı öğrenildi.

Zümrüt, polis ekibi tarafından sağlık kontrolü için hastaneye götürülürken, hakkında açılan soruşturma ve dava çokluğu nedeniyle bazen adli işlemlere yetişemediğini söyledi. Zümrüt, "Bana tebligat yapıldığını söylediler. Ben hatırlamıyorum. Hakkımda o kadar çok soruşturma varki hangisine yetişeceğimi bazen yoğunluktan şaşırıyorum. Sağlık kontrolünden sonra adliyeye götürüleceğim" dedi.

SERBEST BIRAKILDI


BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, sevk edildiği Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı’nda verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eşini öldürdükten sonra halıya saran Bülent Soro, duruşmada kızını suçladı