İl içi atama sonuçları açıklanıyor! Sonuçlar nasıl öğrenilir?

Günlerdir beklenen il içi atama sonuçları il milli eğitim müdürlükleri tarafından açıklanmaya başlandı. Hizmet süresi daha fazla olanlar daha fazla avantajlı olacak. Tayin sonuçlarını merak ederek Milli Eğitim Bakanlığının sitesine akın etmeye başladı.

31 Mayıs 2018, Perşembe 16:11
A A
İl içi atama sonuçları açıklanıyor! Sonuçlar nasıl öğrenilir?

İl içi atama yapmak isteyen öğretmenler başvurularını 22 Mayıs 25 Mayıs tarihleri arasında tamamladı. Hizmet süresi daha fazla olan öğretmenlerin şansı bir adım önde... Başvuru yapanların akında ise tek bir soru vardı: İl İçi Atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

İL İÇİ ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANIYOR

Bir haftadır heyecanla beklenen il içi atama sonuçları il milli eğitim müdürlükleri tarafından açıklanmaya başlandı. Öğretmenler bulundukları ilden atama sonuçlarını öğrenebilecekler. Aşağıdaki linkten bulunduğunuz ilin milli eğitim müdürlüğünü seçerek sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İL İL ATAMA SONUÇLARI

Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebildi. İl içi yer değiştirmeler, hizmet puanı üstünlüğüne göre öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak valiliklerce yapılıyor.

HİZMET SÜRESİ FAZLA OLANA ÖNCELİK VERİLECEK

Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

YER DEĞİŞTİRME İPTALİ O AŞAMADAN SONRA MÜMKÜN OLMAYACAK

İl içi isteğe bağlı yer değiştirme kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Öğretmenlerin, başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Ancak bunlardan, yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra yürürlükteki yönetmelikte belirtilen mazeret durumlarından biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir. Ataması iptal edilenlerden önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, il içindeki diğer eğitim kurumlarında alanlarında boş bulunan norm kadrolara valiliklerce 


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.