İlahiyat öğrencileri eylem yaptı

İlahiyat öğrencileri eylem yaptı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, pedagojik formasyon haklarının iade edilmesi için basın açıklaması yaptı

10 Aralık 2013, Salı 18:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bahçelievler Kampüsü’nde toplanan yaklaşık 200 öğrenci, taşıdıkları dövizler ve attıkları sloganlarla formasyon derslerinin üniversite öğrenimi içerisinde verilmesini istedi. Grup adına konuşan öğrenci temsilcisi Merve Alagöz, formasyon konusunun ilahiyat fakültelerinin en önemli sorunu olduğunu belirtti.

1998 yılına kadar formasyonların öğrenim süresi içerisinde verildiğini ifade eden Alagöz, 28 Şubat ve sonrasındaki süreçte yaşanan gelişmelerle bu haklarının gasp edildiğini ileri sürdü. İlahiyat fakültesi öğrencilerinin 6 yılda öğretmen olmaya mecbur edildiğini söyleyen Alagöz, "Ancak bizler ’Formasyonumu geri verin’ sloganıyla artık sesimizi duyurmak ve bu haksızlığın son bulmasını istiyoruz.

Haklının ve hakkın yanında olduğunu her platformda dile getiren hükümet yetkililerini, ilahiyat öğrencilerine de haklarını geri vermeye davet ediyoruz. Çünkü binlerce ilahiyat öğrencisinin mağdur edilmesi ve haksızlığa uğratılması hiçbir şekilde kabul edilemez" diye konuştu.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gelir İdaresi Başkanlığı 196 sözleşmeli personel alınacak