İlham veren gezgin bir çift: Burçin ve Erdi

Yıllar önce Mars isimli bir karavanla yolculuğa çıkan ve bu deneyimlerini açtıkları sosyal medya hesabıyla paylaşan Burçin ve Erdi posta.com.tr radarında.

12 Mart 2020, Perşembe 11:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gezgin çiftlerin yerinde olmak istemeyen yoktur galiba! Onlardan biri de Burçin ve Erdi. Burçin ve Erdi, reklamcılığı bırakıp, birlikte yeni yerler keşfetmek, gezmek, hayatın tadını çıkarmak için yola çıktı. Aynı zamanda bu deneyimlerini paylaşmak için Instagram ve YouTube hesabı açtı. binlerce takipçisi olan Burçin ve Erdi'yi radarımıza aldık!

Burçin ve Erdi evli. Tencere- kapak misali bir çift! Dünyayı gezip, yeni yerler deneyimliyorlar. Burçin ve Erdi birlikte gezmenin dışında spor ve meditasyon da yapıyor. Tabii bunlar sadece bizim bildiklerimiz.


AVM'den ve sahilden başka bir yere gitmeyen çiftler için ilham kaynağı olacak Burçin ve Erdi'nin ilham veren Instagram görünümlerine bakalım.


Burçin ve Erdi, İzmir Urla’da rüya gibi bir düğünle evlenmişler. Tabii fotoğraf tarihlerine bakılacak olursa, gezmeye sevgiliyken başlamışlar.

Spor tutkunları

Spor tutkunları

Sonrasında o ülke senin, bu spor benim karış karış daha çok gezmeye başlamışlar. Burçin ve Erdi aynı zamanda spor tutkunu. 30 yaşından sona hayatlarına yepyeni bir spor dalı katmış. 2 sene önce Hawaii’de başlayan dalga sörfü maceraları adeta bir tutku haline gelmiş. “Uzun bir yolun başındayız ama ilk başladığımız gün bize hayal gibi gelen bir noktaya gelmenin, tüm zorluklarına rağmen vazgeçmemenin haklı gururunu yaşıyoruz” diyorlar.

Koronavirüs etkilemedi

Koronavirüs etkilemedi

Dünya genelinde koronavirüs salgını olsa da gezmelerinden ödün vermek istememişler.

Önlemlerimizi elimizden geldiğince almaya çalıştık. Maskelerimiz, dezenfektanlar, gereken durumlar için eldiven derken liste uzayıp gidiyor. 😷

Seyahatten ilham alan yaşam tarzı nedir? Sorusuna şöyle yanıt veriyorlar:

Bize göre keşfetmeyi hayatının merkezine koymak diyebiliriz. Her an yeni bir macera için hazır olmak, bazen çok uzaklardaki, bazen de evine çok yakınlarda. Yeni bir macera için başka bir kıtaya gitmeye gerek yok. Arabana atlayıp birkaç saat uzaklıktaki, hiç güneşin batışını izlemediğin bir yere gitmek kadar basit aslında. Dünya maceralarla dolu, gözlerimizi açma vakti! 

Çiftin deneyimlerinden bazıları şöyle:

Çiftin deneyimlerinden bazıları şöyle:

Fotoğrafta gördüğünüz büyük kanalda Ca'Dario adında lanetli olduğuna inanılan bir ev olduğunu biliyor muydunuz? Şimdiye kadar neredeyse tüm sahipleri ya her şeyini kaybederek ya da zamansız ölümler sonucunda evden ayrılmış. 500 yıllık tarihi hakkında gondol gezinizde sorular sorup, garip hikayesini dinleyebilirsiniz. 

Gittiğiniz ülkelerde turlara katılmak, etrafı keşfetmek için faydalı ve keyifli olabilir. Ancak biraz ekstra araştırmayla, turlara bağlı olmak ve kalabalık gruplarla hareket etmek yerine, kendi özel rotanızı oluşturabilirsiniz. Haritayı açıp istediğiniz koya, sahile gidebilir, dilediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz. Hawaii'nin Oahu adasında benzer amaçla adanın ruhuna da uygun aracımızla pek mutluyduk. Bizi normalde gidemeyeceğimiz noktalara ulaştırdı.

Dün sıcak hava fotoğraflarına bakınca hafif seyahati ne kadar özlediğimizi farkettik. Aegina Adası’na yaptığımız kaçamak da tam böyle bir taneydi. O yüzden bugünün #tbt’si minik arabımızdan gelsin. Bu arada Aegina Adası’na Atina’daki limandan 45 dakikalık hızlı feribot yolculuğa ile geçebilirsiniz.

Seyahatlerinde meditasyonu ihmal etmiyorlar

Seyahatlerinde meditasyonu ihmal etmiyorlar

Beynimiz çoğu zaman, biz farkında bile olmadan başka düşüncelere dalıp gidiyor. Günlerce planlayıp, hayal kurduğumuz yerlere bile gidince bir bakmışız bir şeylere takmış (hava, fiyatlar, kalabalık) olduğumuz yerin keyfini çıkaramıyoruz. Meditasyon bu anlamda iyi şeylere ve o anın güzelliklerine odaklanmamız konusunda bize çok yardımcı oluyor.

İnsan baktıkça gerçekten gözlerine inanamıyor!

Aşk sevgi ve kalpler bir olunca, hayat birden güzelleşivermiş 😍

İzlanda’ya kuzey ışıklarını görmek umuduyla gelmedik. Çünkü aldığımız uygun fiyatlı biletin nedeni de kuzey ışıklarını görme ihtimalinin düşük olduğu, yaz ve kış sezonları arasına denk gelmesiydi. İzlanda’nın doğa güzellikleri bize yeterdi, daha fazlasını hiç beklemedik. Fakat dolunaya rağmen bir sürpriz oluverdi.

Yolculuklarına bir süre sonra 'Mars' ismini verdikleri karavanla devam eden çift, şimdilerde karavanlarıyla yeni maceralar için rota belirliyor.

Instagram hesaplarını da şöyle bıraklım: Burçin & Erdi


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşk Tüneli (Tunnel of Love) nerede?