İlişki katili bu cümlelerden uzak durun!

Bazı cümleler var ki iyi giden ilişkileri bile bitme noktasına getiriyor. Hem kadınların hem de erkeklerin birbirlerini bunaltmamak ve ürkütmemek için kurmaktan kaçınması gereken o cümleleri sıraladık...

16 Mart 2019, Cumartesi 14:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BEN YAPARIM, SEN YAPAMAZSIN

BEN YAPARIM, SEN YAPAMAZSIN

Ayrımcılığın son raddesi olan bu cümle başlı başına bir ilişki katilidir. Özellikle erkek egemenliğinde olan ikili ilişkilerde sık kullanılan bir cümledir. Fakat her iki taraf da kesinlikle birbirine bu cümleyi kurmamalıdır. Zira sevdiğiniz insana bu şekilde saygısızca davranmak, ilişkinizin aniden bitmesine bile sebep olabilir. "Ben arkadaşlarımla gece dışarı çıkabilirim ama sen çıkamazsın, ben eski sevgilimle arkadaş olabilirim ama sen olamazsın" gibi örneği çoğaltılabilecek bu cümleler bir ilişkide asla kurulmaması gereken tehlikeli ve yaralayıcı ifadelerdendir.

ESKİ SEVGİLİ BAHSİ

ESKİ SEVGİLİ BAHSİ

İlişkiler kitabı diye bir şey olsaydı ilk maddesi muhtemelen eski sevgililer ile ilgili olurdu. Zira hiçbir ilişki eski sevgiliye ait kalıntıları kabul etmez. İlişkinizin başka ilişkiler gibi olmadığını ve modern insanlar olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bu fikirler sizi sakın yanıltmasın. Bugün böyle düşünüp eski sevgilinizle ilgili bir cümle kurarsanız, o cümle seneler sonra hiç beklemediğiniz bir anda önünüze çıkabilir. Tedbirli olmakta fayda vardır. 

NE ZAMAN EVLENİYORUZ?

NE ZAMAN EVLENİYORUZ?


"Şimdi biz neyiz?" sorusunun muadili olabilecek nitelikte tehlikeli bir soru cümlesi de "Ne zaman evleniyoruz?"dur. Öncelikle şu konuda hemfikir olunmalı; evlenmek istiyorsanız evlilikten söz eden tek taraf siz olmamalısınız. Zaten ilişkinizde her şey yolunda giderse zaman içinde karşılıklı alınacak kararlar neticesinde yolunuz çizilir. Yarınınızı düşünüp sorgulamaktan vazgeçin; yaşadığınız güzel anların tadını çıkarın. 


BU KIYAFET SANA YAKIŞMAMIŞ

BU KIYAFET SANA YAKIŞMAMIŞ

Sevgilinizin her giydiğini, her yaptığını, her söylediğini beğenmek zorunda değilsiniz. Ancak insanlar arasında yazılı olmayan belli başlı saygı kuralları vardır. Beğenmediğiniz ya da hoşunuza gitmeyen bir şeyi saygı kuralları çerçevesinde güzel bir üslupla dile getirmeniz gerekir. Sevdiğiniz kadın/erkek o gün hiç de sevmediğiniz bir renk giyinmiş olabilir. Onun yüzüne karşı direkt bu renk sana hiç yakışmamış, hiç güzel olmamış demek samimiyetinize rağmen o insan için kırıcı olacaktır. Aynı şekilde fiziksel özellikleriyle ilgili kuracağınız buna benzer cümleler de oldukça hassas noktalardır...

ŞİMDİ BİZ NEYİZ?

ŞİMDİ BİZ NEYİZ?

Bu soru cümlesi ilişkiyi öldürmese de yaşatmayan cinsten. Evet, zihninizde yaşadığınız ilişkinin nasıl bir yol izleyeceğiyle ilgili çeşitli soru işaretleri olabilir. Fakat bu merakınızı direkt olarak karşınızdaki insana yönelttiğinizde, onu kalıpların arasına sıkıştırmış oluyorsunuz. Oysa böyle bir isimlendirme çabasına girmemelisiniz. Zira bazen ilişkiler kendiliğinden öyle güzel ilerler ki ona müdahale etmeniz sizin zararınıza olur. Kendinize ve hayatınızdaki kişiye güvenin. Bu tarz sorularla güzel giden bir birlikteliğe balta vurmayın.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşık olma korkusu filofobi nedir?