İlişkide aldatmadan daha çok yakan 10 durum

İlişkide bazen öyle can yakan anlar olur ki 'Keşke küfür etseydi', 'Keşke aldatsaydı daha az üzülürdüm' deriz. Evliliklerin ve ilişkilerin korkulu rüyası her ne kadar aldatma olsa da, en az onun kadar tehlikeli olan ancak bizim fark etmediğimiz durumlar olabilir.

10 Şubat 2021, Çarşamba 14:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Sevgiliye sosyal ortamdan saklamak

1. Sevgiliye sosyal ortamdan saklamak

Sizi girdiği ortamlarda arkadaşlarıyla tanıştırmıyor, belki elinizi bile tutmuyor. Ya da sevgili olalı aylar oldu amam bırakın Instagram'a fotoğraf koymayı, sizi takip bile etmedi. Sizce de sizi birilerinden saklıyor olabilir. Saklanan kişinin, "Yoksa unutamadığı, cepte tutmaya çalıştığı biri mi var?" ya da "Benden utanıyor mu?" diye düşünmesi işten bile değil. 


2. Yapılan iyiliklerin başa kakılması

2. Yapılan iyiliklerin başa kakılması

"Annen öldüğünde yanındaydım", "Sen işsizken sana destek oldum"... Sanki annesinin ölümü ya da işsiz kalması onun suçuymuşçasına. Zor bir dünyada yaşıyoruz, sevdiğimiz kişinin bize ufacık katkıları olmayacaksa neden yaşıyoruz bu ilişkiyi? Belki ondan aldığınız bir taksi parası için gün boyu kötü hissettiniz, sevgilinizin de meğer o taksi parasını bir köşeye yazdığını fark ettiniz. Bir daha sittin sene, sakız parası bile almazsınız. 

3. Bir tarafın sürekli diğerini yönetmeye çalışması, karşısındakinin aklını hafife alması

3. Bir tarafın sürekli diğerini yönetmeye çalışması, karşısındakinin aklını hafife alması

Tarihte gördüğümüz örnekler bize tüm diktatörlerin sonlarının pek de parlak olmadığını gösteriyor. Etraflarındaki kişiler kendilerine sürekli ne yapmaları gerektiğinin söylenmesinden sıkılıyorlar. İlişkilerde de aynı durum söz konusu; insanlar sürekli kendilerine ne yapmaları gerektiğinin söylenmesinden bıktı. Hiç kimse bir ilişkide kendini güçsüz taraf olarak görmek istemez. Çünkü bir ilişkide her iki tarafın da eşit olması gerekir.

4. Kadınların cinselliği ödül gibi sunması

4. Kadınların cinselliği ödül gibi sunması

Karşıdaki kişiyi cinsel cazibe ile kontrol etmenin etik boyutu yıllardır tartışılan bir konudur. Şunu unutmamanız gerekir: Bir erkeğin kendini manipüle eden bir kadına saygı duyması oldukça zordur.

5. Fiziksel şiddetin herhangi bir çeşidi

5. Fiziksel şiddetin herhangi bir çeşidi

İlişkiniz iyi gidiyor olsa da, kötü de gidiyor olsa hayatınızdaki kişinin bir fiskesi, saçınızın teline dokunması büyük yaralar bırakır. Siz istediğiniz kadar unutmaya çalışın, istediği kadar özür dilesin... Onun izi sizde kalacak, bir travmaya neden olacak. Belki de elini her kaldırdığında kaçmak isteyeceksiniz.

Eğer fiziksel şiddete maruz kalıyorsanız ALO 183'ü arayın.


6. Karşıdakinin duygularınızı reddetmesi

6. Karşıdakinin duygularınızı reddetmesi

Çok canınızı yakan bir şey söyledi ya da sadece zor bir gün geçirdiniz. Bardağın son damlasıyla beraber ağlamaya başladınız. Karşınızda size gülen, duygu sömürüsü yaptığınızı söyleyen bir adam. İnsana kendini daha değersiz hissettiren bir şey var mı?

7. İlişkide hep veren kişi olmak

7. İlişkide hep veren kişi olmak

Telefonunu unutmuştur, iş yerine yetiştirirsiniz. Faturasını ödememiştir interneti kesilecektir, öğle arasında yatırırsınız. Verirsiniz, verirsiniz, verirsiniz... Kalkar size bir gün der ki, "Sen benim için ne yaptın ki?".

8. Kıskançlığın aşırısı

8. Kıskançlığın aşırısı

Dozunda bir kıskançlık her ilişkide sağlıklı olsa da kıskançlık, hastalık noktasına geldiyse artık tehlike çanları çalıyor demektir. Arkadaşlarınızla bir kahve içmekten bile 'Aman tadımız kaçmasın' diye vazgeçecek noktaya geliyorsanız oturup ciddi konuşma yapmanın zamanı gelmiş demektir.

9. Kişinin kendini olmadığı biri gibi tanıtması

9. Kişinin kendini olmadığı biri gibi tanıtması

İlişkinin başında uzun kitapçı turları yaptığınız adam, size gün içinde sevdiğiniz yönetmenin röportajını yollayan adam bir bakmışsınız artık sadece PlayStation oynayan bir adama dönüşmüş. Nerede o kültür timsali insan? Sizi tekrar olmadığı biri olduğu yönünde kandırmayacağına nasıl güveneceksiniz?

10. Karşınızdaki insanın ulaşılmaz olması

10. Karşınızdaki insanın ulaşılmaz olması

Acil bir durumda arayacağınız kişinin sevgiliniz değil kuzeninizin olması ne acı değil mi... Çünkü onun size vakti olmadığını biliyorsunuz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yoksa sizden ayrılmak mı istiyor? İşte ayrılık sinyalleri