İlişkide belirsizlikten uzak durun çünkü...

Bu ilişkiler sonunda tarafların birinin isyanıyla biter. Mutlu sona erişeni yok denecek kadar azdır... Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı

09 Aralık 2017, Cumartesi 08:42
A A
1- FAZLA YORUCUDUR

1- FAZLA YORUCUDUR

Ne olduğunuzu, hangi konumda bulunduğunuzu, onun için ne ifade ettiğinizi bilmediğiniz bir ilişki sizi yorar. İlişkiye harcayacağınız enerjiyi, aklınızdaki sorulara yanıt bulmak için harcarsınız. Sonunda bir gün bu işten bıkar, çekip gidersiniz.  

2- KAVGA KAÇINILMAZDIR

2- KAVGA KAÇINILMAZDIR

Sorularınıza yanıt bulamadıkça gerilirsiniz. Buna onun ilgisizliği de eklenir. Sabredersiniz... Sabredersiniz... Sabredersiniz... Ama bir gün öyle patlarsınız ki geri dönüşü olmaz. İyi de, siz mutlu olmak için bu ilişkidesiniz, öfke patlamaları yaşayasınız diye değil ki?

3- RUHUNUZ TATMİN OLMAZ

3- RUHUNUZ TATMİN OLMAZ

Diyelim ki çok iyi bir seks hayatınız var ve belirsizliğe biraz da bu yüzden katlanıyorsunuz. Peki ya ruhunuz? Sevilmek, paylaşmak insanın en önemli ihtiyaçlarından biri. Seviş seviş nereye kadar? Ruhunuzun tatmin olmadığı yerde her sevişmeden sonra kötü hissedersiniz.  

4- İHANET RİSKİ VARDIR

4- İHANET RİSKİ VARDIR

Özellikle belirsizliği sürdürmek isteyen tarafın aldatma ihtimali yüksektir. Ki aslında böyle belirsiz kalmasını da büyük ölçüde bu nedenle istemektedir. Yani, hem siz durun hem de başkaları olsun. “Pastam dursun karnım doysun” misali... Buna razı mısınız?

5- HAYATINIZ DEĞİŞİR

5- HAYATINIZ DEĞİŞİR

Hem de olumsuz yönde. Bu belirsizlik hayatınıza, arkadaş ve aile ilişkilerinize yansır. Sizi sosyallikten uzaklaştırır, yalnızlığa iter. Çünkü sürekli onun yapacağı şeylere göre kendinizi ayarlarsınız. Hep onu beklediğiniz için de kendiniz için bir şey yapamaz hale gelirsiniz.

6- SİZİ HASTA EDER

6- SİZİ HASTA EDER

Ciddiyim, ruh hastası olursunuz. ‘Sürekli endişeli olma durumu’ yani anksiyete peşinizi bırakmaz. Çünkü geleceğinizi yönlendiremiyorsunuzdur. Israr ederseniz iş depresyona kadar gider. Ruh sağlığınızı korumak istiyorsanız belirsiz ilişkilerin içinde olmamalısınız.

7- HEYECAN DUYMAZSINIZ

7- HEYECAN DUYMAZSINIZ

Hani ilişki yaşarken duyulan o heyecanlar var ya... Belirsiz ilişkide hiçbiri yoktur. Ne gelmesi, ne sizi araması, ne varlığı sizi heyecanlandırır. Öyle bir kısırdöngü içindesinizdir ki, yaptığı hiçbir şey size heyecan katmaz. Heyecanı olmayan bir ilişki de zaten yok demektir.

8- MUTLU SON YOKTUR

8- MUTLU SON YOKTUR

Bu ilişkiler sonunda tarafların birinin isyanıyla biter. Mutlu sona erişeni yok denecek kadar azdır. Hatta yoktur. Bir süre sonra paylaşımların azalır, kişilerin birbirlerini daha az görmeye başlar, hatta mesaj bile atmaktan vazgeçer.  

9- SİZİ TEDİRGİN EDER

9- SİZİ TEDİRGİN EDER

Sözde sevgilinize duyduğunuz şüphe hayatınızın her alanına yayılır. Sürekli tedirgin olarak dolaşırsınız. En güvendiğiniz insanların sözlerinden bile şüphe duyarsınız. Bu nedenle farkında olarak ya da olmayarak herkesi kırarsınız. Buna değer mi?

10- AŞKA İNANCINIZ BİTER

10- AŞKA İNANCINIZ BİTER

Dünyanın en güzel duygusu olan aşka lanet edersiniz. Halbuki suçlu olan aşk değil, sizsiniz. Başınıza gelen her şeyden siz sorumlusunuz. O yüzden aşka lanet etmeyi, suçlamayı bırakın da bu belirsizliğe bir son verin. Hemen, şimdi, şu an ona bir “The end” mesajı atmaya ne dersiniz?

Sıradaki haber yükleniyor...