İlişkide kutlamaya değecek 6 'ilk' an

İlişkilerde yalnızca tanışma, evlenme, nişanlanma yıl dönümlerini mi kutluyorsunuz? Peki ilişkinizde geçmişe dönüp baktığınızda kaç önemli an var? İlk 'seni seviyorum', ilk 'sevişme', en yakın arkadaşıyla tanıştığınız gün? Bir bakın, kutlamaya değer o kadar çok gün var ki. Birlikte atlattığınız her şey, 'biz' olmanızı biraz daha güçlendiriyor. Kutlamalar nedir ki zaten, eğlenmek ve iyi vakit geçirmek bahanelerimizdir. O halde kutlama günlerini neden çoğaltmıyoruz. İşte ilişkide kutlamaya değecek 6 'ilk' an!

04 Haziran 2020, Perşembe 11:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
'Sadece takılıyoruz'dan birbiri için özel olmaya

'Sadece takılıyoruz'dan birbiri için özel olmaya

Flörtleşme kendi içinde çok evreye sahiptir. Önce 'konuşuyoruz' başlar, 'arada bir kahve içmeye çıkıyoruz' ile devam eder. Bir bakmışsınız haftada bir buluşmalarınız, haftada üçe dörde çıkmış. Nasıl sonuçlanacağı size bağlı ancak her flört dışarı çıkmadan önce onlarca kıyafeti denemek gibidir. Sonunda 'oh bu işte' dediğiniz bir şeyi elbet bulursunuz. Bir bakmışsınız o insanla benzeyen bir süre huyunuz, hedefiniz var. Yavaş yavaş birbiriniz için özel insan olmaya başlarsınız. Bu, hatırlanmaya değer.


İlk 'Seni seviyorum'

İlk 'Seni seviyorum'

İlk kim söyledi? Bu her ilişkide hafiften korkutucu bir andır çünkü karşınızdaki kişiyle özel olarak ilgilendiğinizi söylemek istiyorsunuzdur. Bu bir yerde kalbinizle kumar oynamaktr. Ya bu üç kelime karşısında sevdiğiniz kişi öylece durup "Aaa süper" derse? Hislerinizin aşka dönüşmeye başladığını hissettiğinizde biraz da çaresizlik hissedersiniz. Aşkınızı söylemek büyük risktir ama çok da güzeldir. İlk 'seni seviyorum' eğer karşılıklı olarak aynı şeyleri hissediyorsanız büyük olaydır. 


İlk sevişme

İlk sevişme

Bu da bir ilişkinin en önemli anlarındandır. Bazen ilk 'seni seviyorum'dan önce, bazen sonra gelir. Ne zaman gelirse gelsin, bir seviye atladığınız kesin. Artık aranızda özel bir bağ vardır, gardınızı indirmişsinizdir. Eğer ilk sevişme için birbirinize tamamen tanıyana kadar bekleme kararı almışsanız, çok daha heyecan verici olur. İlk sevişme de ilişkinin muhakkak hatırlamayı hak eden anlarındandır. 

Aile ve arkadaşlarla tanışma

Aile ve arkadaşlarla tanışma

Düşünsenize sevdiğiniz insanı kimin yetiştirdiğini tanıyorsunuz. Gözlerinin kime, ses tonunun kime çektiğini kendi gözlerinizle görüyorsunuz. Belki ailesine minnettar kalacaksınız. Arkadaşlarla tanışma kısmı için bazen aile üyeleriye tanışmaktan daha gergin olabilir. Zira o buluşmadan sonra hakkınızda uzun uzun konuşulacağını bilirsiniz. "Acaba hakkımda ne diyecekler" düşüncesi içinizi yer bitirir. Aradan yıllar geçtikten sonra belki o arkadaş grubuyla yeniden bir araya gelir, bir yemekle o günü kutlayabilirsiniz.


İlk kavga

İlk kavga

Hep olumlu gelişmeler kutlanacak diye bir şey yok. Kavgalar da aslında dolaylı olarak ilişki için olumludur, çünkü birbirinizin olaylara nasıl tepki verdiğini ve sabrının sınırlarını görürsünüz. 


İlk uzun yolculuğunuz

İlk uzun yolculuğunuz

Hani derler ya "Bir insanı ya tatilde ya da yolculukta tanırsınız" diye, boşuna değil. Siz rahat edin diye rahat koltuğu size verdi mi? Rahat uyuyun diye elinden geleni yaptı mı? Lastik patlayınca panik yaptı mı? Yola çıkmadan sandviçleri hazırladı mı? Bunların hepsini değerlendirebileceksiniz. En önemlisi de, ne kadar eğlendiğinizi. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlişkiye ara vermek ne zaman iyi bir fikirdir?