İlişkinin başında asla yapmamamız gereken 10 hata

Yeni bir ilişkiye başlamak hem stresli hem de heyecan verici olabilir. Kafamızı biraz da karıştırabilir. Bu nedenle ilişkinin başında hata yapma olasılığımız da yükselir. Uzun soluklu ve mutlu bir ilişki istiyorsanız, ilişkinizi en başında doğru olarak şekillendirmelisiniz. Buna da bazı hatalardan kaçınarak başlayabilirsiniz. İşte ilişkinin başında asla yapmamanız gereken 10 hata...

04 Ağustos 2021, Çarşamba 16:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- MUHTAÇ VE YAPIŞKAN DAVRANMAK

1- MUHTAÇ VE YAPIŞKAN DAVRANMAK

Bir ilişkinin başlangıcında biriyle mümkün olduğunca çok zaman geçirmek istemeniz doğaldır. Bu hissiniz karşılıklı da olabilir. Ancak, sizden önceki rutin aktivitelerine devam etmek ya da siz yanınızda olmadan bir arkadaşıyla bir kahve içmek istiyorsa, kıskançlığa veya kırgınlığa lüzum yok.

İlişkiniz büyüdükçe, sizi en yakın arkadaşlarını tanımak da dahil olmak üzere daha geniş sosyal yaşamlarına entegre etmeye daha istekli olacaklar. Aynı zamanda, ikinizin de ilişkinizin dışında hayatlar yaşamaya devam etmeniz ilişkinin sağlıklı gidişatı için önemlidir.

2- ÇOK HIZLI GELECEK PLANI YAPMAK

2- ÇOK HIZLI GELECEK PLANI YAPMAK

Randevulardan, resmi olarak sevgililiğe geçiş yaptığınızda, göz ardı edilemeyecek bir coşku ve heyecan duygusu vardır. Sinir bozucu küçük tuhaflıklarını bile sevimli gelir. Belki o gerçekten ruh eşinizdir! İşte bu düşünce biçimi uzak gelecek için planlar yapmanıza sebep olur.

Yalnızca birkaç hafta veya birkaç aydır birlikteyseniz birlikte yaşama planları yapmak için erkendir. Evliliği ima etmek de bu aşamada büyük bir "hayır"dır. Sadece ilişkinin tadını çıkarın ve sabırlı olun. Acele etmeye gerek yok.

3- ESKİ SEVGİLİYLE KARŞILAŞTIRMAK

3- ESKİ SEVGİLİYLE KARŞILAŞTIRMAK

Sevgilinize önceki partnerlerine kıyasla ne durumda olduklarını anlatıyorsanız, gerçekten kötü iki mesaj göndermiş olursunuz. Birincisi, onlara eski sevgilinizi kafanızda bitirmemiş olabileceğiniz mesajını iletir, özellikle de onları olumlu bir ışık altında tartışıyorsanız.

İkincisi, eski sevgilinizden çok daha iyi olduğu için ona iltifat ettiğinizi düşünseniz bile, sahip olduğunuz beklentileri karşılaması için ona gereksiz baskı uygular.

4- İDEALLERİNİZE UYMALARINI BEKLEMEK

4- İDEALLERİNİZE UYMALARINI BEKLEMEK

Uyumluluk ve paylaşılan çıkarlar açıkça bir ilişkinin önemli bir parçası olsa da, biraz esnekliğe izin vermelisiniz. Randevulara çıkıp onu tanıma süresince, insan kaynakları yöneticisi gibi davranmayın. Yeme tercihleri, sporla ne kadar ilgilendiği veya ne kadar dışarı çıktığı konusunda takıntılı olmayın ve zihinsel notlar almayın. Onu olduğu gibi kabul edin ve bunu uzun vadeli bir ilişkinin uygulanabilir olup olmadığı konusunda bir kriter olarak kullanın.

5- İŞ YERİNE GİTMEK

5- İŞ YERİNE GİTMEK

Yeni bir erkek/kız arkadaşı ona yemek hazırlayarak veya çiçek göndererek şaşırtmak güzel bir jesttir. Ancak ilişkinin başlarında ofisine uğramak (özellikle varlığınızdan iş arkadaşlarına bile bahsetmediği aşamada) utanç verici ve açıkçası ürkütücü olabilir.

6- TEHLİKE İŞARETLERİNİ GÖRMEZDEN GELMEK

Bir partnerin her yönden mükemmel olmasını kesinlikle bekleyemezsiniz, ancak zamanla değişeceği umuduyla veya fiziksel olarak çekici bulduğunuz için tüm olumsuz niteliklerini gözden kaçırma riski de vardır. Kendinizi bu karakter kusurlarının önemli olmadığına veya değiştirebileceğinize ikna etmeye çalışabilirsiniz.

Başa çıkması zor özelliklere sahip olduğunu fark ederseniz (son derece kavgacı olabilir, başlarını belaya sokan şüpheli kararlar alıyor olabilir ya da sürekli olarak çatışmaya yol açacak şekillerde hizalanan derinlemesine siyasi veya dini inançlara sahip olabilir) ilişkinin uzun sürmemesi çok yüksek bir ihtimal.

7- BORÇ VERMEK

7- BORÇ VERMEK

Sadece bir süredir çıkıyorsanız ve sizden borç para vermenizi istemeye başlarsa, ilişkinin geleceği için iyiye işaret değil. Yeni başlayanlar için bu, mali durumlarında pek iyi olmadığının kesin bir göstergesidir. İkincisi, sizi cepte gördükleri mesajını verir.

8- 'SENİ SEVİYORUM' DEMEK

Herkes partnerini ne zaman seveceğini kendi hızıyla belirlese de, bu duygunun karşılıklı olduğuna tamamen emin olana kadar asla “seni seviyorum” dememelisin. Aksi takdirde, sevgiliniz samimiyetle aynen cevap veremediği için kendini suçlu hissedebilir. Bazıları için bu 3 ay sürebilirken, diğerleri bu kelimeleri söylemeden önce 6 ay bekleyebilir.

9- TÜM AİLEYLE TANIŞTIRMAK

9- TÜM AİLEYLE TANIŞTIRMAK

Yeni sevgilinizin bir kardeşinizle öğle yemeği ya da kahve için buluşmasını istemekte yanlış bir şey yok ancak ilişki henüz birkaç haftalıkken onu bir akrabanızın düğününe, annenizin doğum gününe falan davet ediyorsanız, bu çok tartışmalı bir durumdur. Bu sıçramayı yapmadan önce birbirinizi tanımak için bolca zaman geçirmelisiniz. Aile üyelerinin sizden önce ilişkinin nereye gittiğini bilmesi isteyeceğiniz son şey!

10- OLMADIĞINIZ BİRİ GİBİ DAVRANMAK

Sevgili potansiyeli olan biriyle tanıştığınızda, kendinizi olduğunuzdan daha havalı göstermenin cazibesi harikadır. Ancak, bu uzun vadede sürdürülmesi imkansız bir eylemdir. Sadece kendiniz olmak en iyisidir.

Pembenar

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Görüntülü sohbet aşk için yeter mi? Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz soruları cevaplıyor (3 Ağustos 2021)