İlişkiniz bitti mi? Bu 20 işarete dikkat

Son zamanlarda sevdiğiniz kişi hakkındaki hislerinizin değiştiğini düşünüyor ve artık bitirmenin vaktinin geldiğine mi inanıyorsunuz? Yine de bitirip bitirmemekle ilgili aklınızda birçok soru işareti olabilir. İlişkinizin bittiğini gösteren işaretlere göz atmanızda fayda var. Psikoterapist Megan Bruneau ve Psikanalist Babita Spinelli, ilişkinin bittiğini anlatan 20 önemli işareti anlattı...

06 Mayıs 2021, Perşembe 17:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- BİTMEYEN KAVGALAR

1- BİTMEYEN KAVGALAR

İlişkinin bitmesine yakın kavgalar artar. Artan bu kavgalar biriken sorunların gün yüzüne çıkmasından kaynaklanır.

2- İLGİSİZLİK

Kavga etmek kadar kavga edemeyecek kadar ilgisiz hissetmek de ilişkinin bittiğinin göstergesidir.

3- YARDIM İSTEMİYORSANIZ

İlişkinizi düzeltmek için yardım almayı düşünmüyorsanız ya da buna yeltenmiyorsanız, özellikle de partnerinizin istemesine rağmen bunu yapmıyorsanız ilişkiye karşı artık kayıtsızsınızdır.

4- MOLA VERME İHTİYACI

Sık sık sevdiğinizden uzaklaşma, biraz kafa dinleme ve yalnız kalma ihtiyacı hissetmeniz bitmek üzere olan bir ilişkinin belirtisidir.

5- BEKARLIK HAYALİ

5- BEKARLIK HAYALİ

İlişkiniz istediğiniz gibi yürümüyorsa, bekar olma hayalleri kurmaya başlayabilirsiniz. Böyle hayal kuruyorsanız, bu ilişkinin sizin için tatmin edici olmadığını söyleyebiliriz.

6- YAKINLIK EKSİKLİĞİ

Çiftlerin cinsel yaşamlarında iniş çıkışlar yaşaması son derece doğal. Ancak ayrı yataklarda yatacak kadar birbirinizden uzaklaşmanız büyük bir sorun.

7- YARDIM ETMEYİ BIRAKMAK

Sağlıklı ilişkiler yalnızca destekleyici değildir, aynı zamanda uzlaşmayı ve birbirinize yardım etmek için bazen fedakarlık yapmayı da içerir. Birbirinize yardım etmeyi bırakmanız son derece olumsuz bir durum.

8- SABOTAJ

İlişkiyi bitirmek isteyip bunu nasıl yapacağını bilmeyen taraflar genellikle ilişkiyi sabote etmeye çalışır. Davranışlardaki değişiklik, hatalar ve aldatmalar buna örnektir.

9- KAÇIŞLAR

9- KAÇIŞLAR

Çökmekte olan bir ilişkinin bir başka işareti de tarafların birlikte vakit geçirmekten kaçınması. Birbirinizi ihmal edecek noktaya geldiyseniz, ilişkiyi gözden geçirin.

10- BİRLİKTE GELECEK HAYAL EDEMİYORSANIZ...

Kalıcı ilişkilerin büyük bir bileşeni, gelecek hakkında planlar yapabilmek, beraber bir gelecek kurmak için heyecanlanabilmektir. İlişkide taraflar artık geleceği beraber hayal edemediğinde, ilişki bitiyor demektir.

11- BULUŞMALARA ONU GÖTÜRMÜYORSANIZ

Arkadaşlarınızla ya da ailenizle buluştuğunuz zaman yanınızda partnerinizi götürmek istememeniz, biten bir ilişkinin çanlarıdır.

12- FARKLI ŞEYLER İSTİYORSANIZ

Örneğin, biriniz çocuk istiyor, diğeri istemiyor ya da biriniz şehri terk etmek istiyor diğeriniz olduğu yer çok seviyor olabilir. Gerçek aşk bazı şeylerden ödün verebilmek, ortak nokta bulmaya çalışabilmektir. Aranızdaki özel bağ koptuysa ödün vermek istemezsiniz.

13- KIZGIN HİSSETMEK

13- KIZGIN HİSSETMEK

İlişkide tarafların birbirini hor görmesi ve sürekli kızgın, agresif davranması hiçbir zaman iyiye işaret değildir.

14- BİTEN ÖZLEM

Eğer siz yalnız ya da partnerinizden uzakta geçirdiğiniz zamanı daha çok seviyor, bu zaman diliminde onu özlemiyorsanız ilişkiniz bitmek üzere denebilir.

15- VARLIĞI SİZİ TÜKETİYORSA...

Çiftler birbirine keyif ve mutluluk vermeli, can sıkıntısı değil. Bir kişi, sevgilisiyle uzun bir süre duygusal ve fiziksel olarak tükenmiş hissettiğinde, bu ilişkinin bittiğinin veya bitmesi gerektiğinin bir işaretidir.

16- DESTEKLERİN BİTMESİ

Kendinizi kötü hissettiğinizde ya da hayatınızda kutlanacak özel bir olay olduğunda partnerinizin yanınızda olmuyorsa ilişkiniz büyük bir sıkıntıdadır.

17- KÖTÜ DAVRANIŞLAR

17- KÖTÜ DAVRANIŞLAR

Aranızdaki saygı bittiyse, kötü davranışlar baş gösterebilir. Şefkat eksikliği ve küçümseme gibi duygular ilişkinin düşmanıdır.

18- GÜVEN EKSİKLİĞİ

Belki de ilişkideki bazı problemler aldatma veya yalan gibi bir durumdan kaynaklanmıştır. Ancak taraflar birbirlerine yaşattıkları güvensizliği telafi edemez, güveni yeniden inşa edemezse ilişkiyi sürdürmek çok zor olacaktır.

19- YAPTIKLARI SİZE BATIYORSA

Partneriniz nefes alıp verdiğinde bile siz açıklanamaz bir şekilde kızgın hissediyorsanız bir şeylerin kesinlikle yolunda gitmiyor demektir.

20- UMUTSUZLUK

İlişkide işlerin düzeleceğine dair hiçbir umudun olmaması, muhtemelen bittiğine dair açık bir işarettir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkekler neden balık etli kadınları daha çok seviyor?