İlişkinizi bitirmeniz gerektiğini gösteren 11 işaret

Ayrılık birçok kişinin başına gelmiş bir şey. Aşk hayatınızda bir süre sonra rahatlamaya ve rutine bağlamaya başlarsınız. Bu da ilişkiyi olumsuz etkiler. Bir ilişkide zorluklarla karşılaştığınız zaman hemen ayrılık kararı vermeniz pek de mantıklı değil. Ayrılık ciddi bir karar ve üzerine detaylıca düşünmeniz gerekir. İlişkinizin sona yaklaşıp yaklaşmadığını veya zaten bitmiş olup olmadığını anlamak için uğraşıyorsanız, 11 tehlike işaretini dikkate almanız gerekir.

03 Şubat 2021, Çarşamba 16:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Sorunlarınız üzerinde durmuyorsanız

1- Sorunlarınız üzerinde durmuyorsanız

İkiniz de sorunlar üzerinde durmuyor, sürekli yeni bir sorunla karşılaşıyorsanız, tekrar tekrar denemenize rağmen sonuç hep aynı çıkıyorsa, ayrılık çanları çalıyor demektir.

2- İhtiyaçlarınız karşılanmıyorsa

İlişkiniz sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, partneriniz bunu önemsemiyorsa, artık gitme vakti gelmiştir.

3- İletişim eksikliği yaşıyorsanız

İletişim bir ilişkinin en önemli unsuru. Partnerinizle iletişim eksikliği yaşamanız, ileride daha büyük sorunlara yol açar. Problemler konuşulmadığı zaman birikir, büyür ve dev bir sorun haline gelir. Partnerinizle her konuda konuşabilmeniz gerekir.

4- Başka birini bulmanız gerektiğini hissediyorsanız

4- Başka birini bulmanız gerektiğini hissediyorsanız

"Yok bu ilişki böyle yürümez" diye düşünmeye ve çevrenizdeki taliplere göz atmaya başladıysanız, zaten bitmiştir. Zihniniz sizi partnerinizden uzaklaştırmaya çalışıyorsa, eksik bir şeyler var demektir.

5-Kötü muamele görüyorsanız

Sözlü ya da fiziksel olarak kötü muamele ya da şiddet görüyorsanız, ilişkiyi derhal bitirmelisiniz. Kimse kötü muameleyi hak etmez.

6- Mutlu değilseniz

İlişkide mutlu değilseniz ve partneriniz sizi mutlu etmek için bir şeyler yapmıyorsa, ayrılık en iyi çözümdür. Her insan mutluluğu hak eder.

7- Partnerinize güvenmiyorsanız

7- Partnerinize güvenmiyorsanız

Güven bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Eğer partnerinize güvenmiyorsanız, birlikte olmanın da bir anlamı yok.

8- Tek taraflı hissediyorsanız

Çok uğraşıp da bir yere varamadığınızı hissediyorsanız, partnerinizin hiçbir çaba harcamadığını görüyorsanız, ilişkinizi sonlandırmakta fayda var. İlişki bir ortaklıktır ve herkes emek harcamalıdır.

9- Kendinizi iyi hissetmiyorsanız

Bir ilişkide kendinizi iyi hissetmiyorsanız ve bunun nedeninin partneriniz olduğunu düşünüyorsanız, yeni ufuklara yelken açmanın zamanı gelmiştir. İlişkide insanlar birbirini parçalamak yerine tamamlamaya çalışmalı.

10-İlişkinizin eksileri daha ağır basıyorsa

10-İlişkinizin eksileri daha ağır basıyorsa

Eğer ilişkinizin eksileri artılarından daha fazlaysa, birlikte olmamanız gerekir. Bu ilişkiye devam ederseniz, daha fazla hayal kırıklığı yaşarsınız.

11- Değerlerinizden ödün vermek zorunda kalıyorsanız

Her insanın kendi göre değer verdiği şeyler vardır. Bunlar kişiye şeylerdir ve başkalarını da onları sevmeleri için zorlayamazsınız. Aynı şekilde başkalarının da sizi değerlerinizden vazgeçirmesine de izin vermemelisiniz. Saygı duymak ve kabullenmek gerekir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pandemide Sevgililer Günü nasıl kutlanır?: Sevgililer Günü'nü evde kutlamak için 10 öneri