İlişkinizi harika hale getirmenin 10 yolu

Sevgi dolu ilişkiler bile zaman içerisinde monotonlaşır. Tutkulu aşk duygularını geri isteyen kişiler farklı farklı yollar denerler ve bazıları ilişkilerini yeniden canlandırmak ve iyileştirmek için harekete geçerler. Böyle durumlarda en büyük farkı yaratacak şeyler, beklenmedik küçük şeyler olabilir. Bir ilişkiyi iyileştirmenin tüm yollarının başında emek harcamak gelir. Uzmanlar öncelikle dinlemeye ve anlamaya vakit ayırın diyor. İşte ilişkiyi harika hale getirecek uzman ipuçları... / ÖZEL

04 Eylül 2021, Cumartesi 11:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
MİNNETTARLIĞINIZI GÖSTERİN

MİNNETTARLIĞINIZI GÖSTERİN

Minnettarlığınızı göstermeyi unutmayın. Jest ister büyük ister küçük olsun, her şey için teşekkür edin. 

Birbiriniz için daha fazlasını yapmak istemenizi sağlar ve ayrıca kişinin ve çabalarının daha fazla takdir edilmesini sağlar.

EKRANSIZ VAKİT GEÇİRİN

EKRANSIZ VAKİT GEÇİRİN

Yemek yapmanın yanı sıra birlikte yemek yemeye de dikkat edin – ayrı odalarda yemek yemek, bir çift arasında mesafe yaratmanın ve onları oda arkadaşı haline getirmenin hızlı bir yoludur. 

Ekransız masada günde bir öğün yemek yemeyi taahhüt ederseniz, ilginç bir sohbet başlatmanız daha olasıdır.

İŞLERİ TERSİNE ÇEVİRİN

İŞLERİ TERSİNE ÇEVİRİN

Aynı işleri yapmak tekrarlayıcı olabilir ve küskünlük yaratabilir. Tercihe bağlı olarak işleri birbirine devretmek gayet iyi, ancak sırayla almak çok önemlidir, bu yüzden kimse zor görevlerle aynı yükün altındaymış gibi hissetmez. Uzlaşma, millet! İlişkilerin konusu bu.

RANDEVU GECELERİ DÜZENLEYİN

RANDEVU GECELERİ DÜZENLEYİN

Ne kadar süredir birlikte olursanız olun ve evli ve çocuklu olsanız da olmasanız da, haftada en az bir kez düzenli randevu geceleri ayarlamak önemlidir. 

Anlıyoruz, ilişki devam ettikçe, sevgilinle daha çok bir kanepe patatesi oluyorsun ve akşam yemeği randevuları daha az sıklaşıyor. Ancak bu, kaliteli zaman planlamanın önemli bir yoludur, bu nedenle takviminize işaretlediğinizden emin olun.

KONFOR ALANINIZIN DIŞINA ÇIKIN

KONFOR ALANINIZIN DIŞINA ÇIKIN

Bir birey olarak kendi başınıza genişlemek önemli olsa da, bae ile yeni şeyler denemek heyecan verici ve hatta adrenalin pompalayan bir deneyim olabilir. 

İster bir yerde gönüllü olarak çalışın, ister spor dersleri alın, ister makaron yapmayı öğrenin, hem yeni bir beceri öğrenecek hem de bir çift olarak büyüyeceksiniz.

ANILARINIZA SAHİP ÇIKIN

ANILARINIZA SAHİP ÇIKIN

En sevdiğiniz anılarınızdan bazılarını hatırlayın. Bu, yıllar sonra komik görünen seyahat kazaları olabilir veya size ilişkinizin başlangıcını hatırlatabilir. 

Hafıza şeridinde yürümek, birbirinizi takdir etmenize ve o kişiye neden aşık olduğunuzu hatırlamanıza yardımcı olur.


SÖYLEMEYİ UNUTMAYIN

SÖYLEMEYİ UNUTMAYIN

Seni seviyorum demeyi unutmayın . Uzun süredir birlikte olduğunuzda, birbirinizi hafife alabilirsiniz ve buna sevginizi hafife almak da dahildir. Ama aşk sadece bir sihir değildir - çok çalışma gerektiren günlük bir karardır. Birbirinize veda öpücüğü verin. Tutkunuzu hatırlatın.

PİŞİRMEYE BAŞLAYIN

PİŞİRMEYE BAŞLAYIN

Birlikte yemek yapın - ister kahvaltı, brunch veya akşam yemeği olsun, yemek yapmanın partnerinizle bağlantı kurmanın önemli bir yolu olduğunu ve oldukça romantik olabileceğini anlayın. 

BAĞIMSIZ TECRÜBELER EDİNİN

BAĞIMSIZ TECRÜBELER EDİNİN

Aynı zamanda, ayrı vakit geçirmek ve kendi işinizi yapmak için bilinçli bir çaba gösterin. İkiniz de evden çalışıyor olsanız bile, ayrı yaşamlarınız ve kimliğiniz olması çok önemlidir. 

Bu ister tek başına bir kaçamak, ister bir kız gezisi veya ailenizle takılmak anlamına gelsin, o "siz" zamanına "biz"in dışında girdiğinizden emin olun.

BİRLİKTE BÜTÇE PLANI HAZIRLAYIN

BİRLİKTE BÜTÇE PLANI HAZIRLAYIN

Bir bütçe oluşturun. Para, çiftlerin kavga ettiği en büyük şeylerden biridir, bu nedenle bir bütçe oluşturmak ve bütçeyi daha az tutumlu ortağa (delice gelse de) devretmek yardımcı olabilir. 

Diğer kişiyi adım atmaya ve bir şeyi partnerinin bakış açısından görmeye zorlar, ki bu büyük bir şeydir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 6 aydır sürüyorsa doktora koşun!