İlişkinizin evlilik yolunda ilerlediğinin 9 işareti

Bazen ilişkimiz çok iyi gitse de evliliğe mi gidiyor yoksa birlikte sadece eğleniyor muyuz, bunu kestirmekte zorluk çekeriz? Ne zaman evleneceğiz? Benimle ciddi düşünüyor mu? Bu sorular, erkeklerin de kadınların da uykularını kaçıracak noktaya getirebilir. İlişkinizin ciddi bir yolda ilerleyip ilermediğini anlamanın çeşitli yolları var ancak zaman akıp giderken evlilik sinyallerini anlayamayabiliyoruz. Yani evlilik işaretlerini, birinin gelip gelip gözümüze gözümüze sokmasına ihtiyaç duyaruz. Ne zaman evleneceğinizi merak ediyorsanız, işte evlilik yolunda ilerlediğinizin 9 açık seçik işareti!

08 Mayıs 2020, Cuma 17:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Ailesiyle tanıştırmaya başladıysa

Ailesiyle tanıştırmaya başladıysa

Kimse zaman geçirmek için birlikte olduğu birini ailesiyle tanıştırmaz. Çünkü ailelerin işin içine girmesi daha çok soru ve hatta çoğu zaman daha fazla sorun demektir. Dolayısıyla sevgiliniz bu sorularla başa çıkmayı göze alıyor ve sizi ailesiyle tanıştırıyorsa anlayın ki sizin için uzun soluklu planları var. Üstelik bu aile ferdi illa anne baba olmak zorunda değil, kuzen, abla, kardeş de değerli aile üyelerindendir.

Evde zaman geçiriyorsanız

Evde zaman geçiriyorsanız

İlişkilerin başında iki tarafın her daim bakımlı, güzel görünmek gibi kaygıları olur. Hatta çoğu zaman olmadığımız insanlar gibi davranmak zorunda kalırız. Ancak ilerleyen vakitlerde bu durum yavaş yavaş güvenle birlikte ortadan kalkar. Eğer size de bir rahatlık geldiyse ve havalı görüntülerinizi bir kenara bırakıp evde daha sık pijama partisi vermeye başladıysanız, ilişkinizin evlilikle sonuçlanması kuvvetli bir muhtemel demektir.


Zayıf yönlerini saklamıyorsa

Zayıf yönlerini saklamıyorsa

Bu işaret aslında evde oturma faslına geçmek gibi maskelerimizi yavaş yavaş düşürmekle ilgilidir. Zamanla güven kazanıp, ilişkiniz sağlamlaştıkça birbirinize duygularınızı daha rahat ifade etmeye başlarsınız. Ve eğer sevgiliniz kendisiyle ilgili derin duyguları hatta sırları size anlatmaya başladıysa bağlarınız kuvvetlenmiş demektir. Bu durum sizi uzun soluklu bir ilişkiye ve dolayısıyla evliliğe götürür.


Evlilik konusu açılınca gerilmiyorsa

Evlilik konusu açılınca gerilmiyorsa

İlişkiniz süresince evli ya da ciddi düşünen arkadaşlarınız size evlilikle ilgili fikirlerinizi sorgulayan cümleler kuracaktır. Bu kaçınılmaz durum karşısında sevgiliniz konuyu geçiştirmeye çalışmıyor, havalara bakmıyorsa bunu olumlu bir işaret olarak algılayabilirsiniz. İlla biz de evleneceğiz demek zorunda değil. Esprili cevapları bile hayra yorabilirsiniz.

Evcil hayvan edindiyseniz ya da planlıyorsanız

Evcil hayvan edindiyseniz ya da planlıyorsanız

Bir evcil hayvanın sorumluluğunu birlikte üstlenmekten daha zorlu ne olabilir ki? Bir evcil hayvan ediniyorsunuz, ona bakabileceğiniz konusunda size güveniyor. Birlikte sorumluluk almak istiyor. Evcil hayvana birlikte bakabileceğinizi düşünüyorsanız, pekala yarın öbür gün birlikte bebek yapma kararı da alabilirsiniz. 

Apartman görevlisi artık onu tanıyorsa

Apartman görevlisi artık onu tanıyorsa

Apartman görevlisinin onu tanıması demek, haftada birden fazla günü evde birlikte geçirdiğiniz anlamına gelir. Kapıyı onun açmasından çekinmiyorsanız, artık birlikteliğinizi herkese ilan etmekten kaçınmıyorsunuzdur. Onun ya da ailesinin evinin kapıcısı sizi tanıyorsa, aynı şeyler geçerli. 

Birbirinizin evinde eşyalarınızı bırakıyorsanız

Birbirinizin evinde eşyalarınızı bırakıyorsanız

Diyelim ki son gidişinde en sevdiğin tişörtünü onda unuttun. Ama paniklemedin, geri dönüp almadın. E nasıl olsa yarın yine geleceğim dedin. Böyle diye diye ikinizin evlerinde de birbirinize ait eşyalar birikti de birikti. Sence de bu artık birlikte yaşamaya hazır olduğunuzun işareti değil mi?


Cümleler 'biz'le başlıyorsa

Cümleler 'biz'le başlıyorsa

Yalnızken 'biz' zamirini kullanması evet, bir işaret... Ama artık arkadaşlar ve aile arasında 'ben' ile kurduğu cümleler azaldı, 'biz' ile kurduğu cümleler arttıysa, hayatının devamını sensiz planlamıyordur. 

Sağlığı hakkında endişeleniyorsanız

Sağlığı hakkında endişeleniyorsanız

Vitaminlerinizi içerken bir tane de ona veriyor musunuz? Burnu aktığında "Niye burnunu çekiyorsun?" diye soruyor musunuz? Geçmiş olsun, muhtemelen grip olsa onu evde bırakıp işe bile gidemeyeceksiniz. 

İlişkin evliliğe ne kadar yakın, test ve gör!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ya giderse?: Terk edilme korkusuyla nasıl başa çıkılır?