İlişkinizin her detayını arkadaşlarınıza anlatmayın!

Arkadaşlarımızla hayatımızı paylaşmayı çok sevdiğimiz bir gerçek. Hele ilişkilerimiz söz konusu olunca bu sevgimiz iyice artıyor. Ancak ilişkilerle ilgili bazı detaylar var ki arkadaşlarımızın bile bilmemeleri gerekiyor. İşte o detaylar...

09 Kasım 2018, Cuma 15:32
A A
Kavga

Kavga

İlişkiniz hakkında konuşmanız ve kavga ettiğinizi söylemeniz sorun değildir. Ancak tarafsız bir fikir istemediğiniz sürece ayrıntılara girmemenizde fayda var.

Sevgilinizin problemleri

Sevgilinizin problemleri

Arkadaşlarınız, sizin arkadaşlarınız. Sevgilinizin problemlerini onlara anlatmak size düşmez. Sevgiliniz sorunlarını kimle isterse onunla paylaşır. Arkadaşlarınızın, sevgiliniz hakkında her şeyi bilmesi biraz haksızlıktır.

Sevgilinizin geçmişi

Sevgilinizin geçmişi

Eğer sevgilinizin sorunlu bir çocukluğu varsa ya da geçmişte bazı olaylar yaşamışsa bunlar geçmişte kalmalıdır. Sevgilinizi yakından tanımaları için arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz ancak bunlar can sıkıcı konular olduğu için, sevgiliniz bilinmesini istemeyecektir.

Yatak odası sorunları

Yatak odası sorunları

Tekrar ediyoruz, bu konuları arkadaşlarınızla paylaşırsanız, sevgilinize bakışları değişecektir. Yatak odası sorunlarınız ikinizi ilgilendirir ve yatak odası içinde kalmalıdır.

Aldatılma

Aldatılma

Eğer aldatılırsanız ve sevgilinizi terk ederseniz, bütün arkadaşlarınıza bunu söyleyebilirsiniz. Ama aranızı düzeltmek üzereyseniz bu konuda konuşmamanızda fayda var çünkü siz sevgilinizi affetseniz bile arkadaşlarınız affetmeyecektir.

Sürekli şikayet

Sürekli şikayet

İlişkiniz hakkında sık sık şikayet etmek soruna neden olabilir. Arkadaşlarınız olayı sadece sizden dinliyor olacaktır ve sevgilinizin cevap hakkı olmayacaktır. Kısa süre içinde arkadaşlarınız da sevgilinize negatif bir açıdan bakmaya ve ayrılmanızı desteklemeye başlayacaktır.

Temelsiz şüpheler

Temelsiz şüpheler

Sevgiliniz biriyle mesajlaşıyor diye hemen arkadaşınızı arayıp aldatıldığınızı söylemeye gerek yok. Tabii ki şüpheleriniz varsa arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz ancak bu kuşkular temelsiz olabilir ve mantıklı bir açıklaması da olabilir. Sevgilinizin masum olduğunu anlasanız bile arkadaşlarınızın gözünde sadakatsiz olarak damgalanacaktır.

Sevgilinizin eski ilişkileri

Sevgilinizin eski ilişkileri

Arkadaşlarınızın, sevgilinizin eski ilişkileri hakkında bilgi sahibi olmasına hiç gerek yok. Dört yıl önce kiminle birlikte olduğu sadece sevgilinizi ilgilendiren bir konudur, arkadaşlarınızı ilgilendirmez.

Seks

Seks

Arkadaşınıza seks hayatınızı detaylarıyla anlatmayın. Sevgilinizin hoşlandığı şeyleri ayrıntılarıyla anlatmayın çünkü arkadaşınızın sevgilinize bakışı değişir.

Parasal sorunlar

Parasal sorunlar

Kendi parasal sorunlarınız hakkında konuşsanız da sevgilinizin parasal sorunları hakkında konuşmayın. Pek çok insan bu konuyu bir zayıflık olarak görür ve bu kimsenin geçilmemesi istenen bir çizgidir.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.