İlişkinizin sağlığı için, sevgilinizi Faceboo'tan silin

İlişkinizin sağlığı için, sevgilinizi Faceboo'tan silin

Terapistten ilginç tavsiye: İlişkinizin sağlığı için, sevgilinizi Facebook'tan silin

06 Eylül 2015, Pazar 17:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

New York’ta yaşayan evlilik terapisti Ian Kerner, ilişki ve evliliklerin kısa süreli olmaması için ilginç bir tavsiyede bulunarak, "eşinizi/sevgilinizi Facebook’tan silin" dedi.

Kerner kendisinden örnek vererek : "Kısa bir süreliğine Facebook profili oluşturdum ve evliliğime olumsuz etki ettiğini gördüm. Çünkü eşimin, yorgun olduğuna dair paylaşımını ve günde kaç kahve içtiğini ve bunun gibi küçük şeyleri bilmek durumunda olmadığımı düşündüm. Bütün bu ekstra şeyleri bilmek durumunda olmamalıyım. İlişkiyi ayakta tutan biraz da gizem ve önceden tahmin edilemeyen şeyler… Çiftlere tavsiyem birbirlerini Facebook’tan silmeleri" ifadelerini kullandı.

Dünyada 1.4 milyonun üzerinde kullanıcısıyla hayatımıza giren Facebook çiftlerin ilişkilerini de etkiliyor.  Özellikle de kıskançlık bu olumsuzluklardan sadece biri. Kullanıcıların ne zaman online oldukları, kimin fotoğrafını kimin beğendiği, arkadaş yorumları, fotoğraflar ve gönderilerin altına yapılan üçüncü kişilerin yorumları kimi zaman çiftler arasında problemlere neden olabiliyor.

Kerner’e göre günlük yaşamda sürekli birlikte olan çiftlerin Facebook’ta da arkadaş olması ilişkideki heyecanı öldürüyor.  Terapiste göre sosyal medya bu anlamda partnerinize sizi daha da yakınlaştırsa bile arada belli bir gizem ve mesafenin kalması ilişkinin sağlığı açısından önemli.

DHA

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dikey orman projesi felakete dönüştü