İlişkiyi canlandırmanın 10 etkili yolu

Yıllar içinde romantik ilişkilerin eski heyecanını kaybettiği bir gerçek. 6 yıllık bir ilişkinin ardından "Onu her gördüğümde ilk günki heyecanlanıyorum" demek kolay değil. Hele ki karantina sürecini partnerinizle birlikte geçiriyorsanız ilişkinin monotonlaşmaması için yoğun çaba harcamak gerekiyor. Artık monotonlaşan ilişkinizi canlı tutmanın elbette ki yolları var ancak istekli olmalısınız. İlişkiyi canlandırmak için ufak tefek adımlarla başlayabilirsiniz, örneğin hitap şeklinizi değiştirerek. İşte, ilişkinizi canlandırmak için 6 etkili yöntem!

30 Nisan 2020, Perşembe 13:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İsmiyle hitap edin

İsmiyle hitap edin

Ona, 'aşkım', 'canım' gibi her yerde duyulan hitap şekillerindense daha orijinal kelimelerle seslenin. Çok da uzağa gitmeye gerek yok, doğrudan ismiyle seslenebilirsiniz. Muhtemelen ilk duyduğunda şaşıracaktır, belki de 'Ne oldu?' diye soracaktır. Dikkatini çekecek ve kulak kesilecektir. Şöyle cevaplayabilirsiniz, "Sana isminle hitap etmeyi seviyorum"...

"Sırtını keseleyeyim mi?"

"Sırtını keseleyeyim mi?"

Banyoya girerken arkasından seslenin, "Canım, sırtını keseleyeyim mi?"... Ne giyeceğine karar veremiyorsa yanına gidin ve deyin ki "Sana en yakışan renkleri seçtim, bugün bunları giyersen benim de gözüm gönlüm açılır". Beklemediği anda alacağı bu jestler, onu şaşırtacak ve sizin üzerinize düşünmesini sağlayacaktır. O duştayken havlusunu ısıtmayı da listenize ekleyebilirsiniz. 

"Şimdi söylediklerimi tekrarla"

"Şimdi söylediklerimi tekrarla"

Uzun zamandır sizi sevdiğini söylemediğinden şikayetçiyseniz, gözlerinin içine bakın ve "Seni seviyorum, şimdi dediğimi tekrarla" deyin. Muhtemelen garipseyecektir "Nerden çıktı bu şimdi?" diyecektir. Israrcı olun. İlk başta söyleyemeyebilir, acak sabırlı olun ve bekleyin. Bu, onu zorladığınız anlamına gelmez. Eğer şimdi yapamıyorsa, günün belli bir saatinde söylemesini isteyin. 

Kültür oyunları oynayın

Kültür oyunları oynayın

Online olarak oynanabilen bir kültür oyununa birlikte başlayın. Bu, bir kelime oyunu da olabilir, genel kültür oyunu da... Sizin kültür seviyenizi görüp etkilenecektir. Eğer harika bir performans sergileyemezseniz kendinizi kötü hissetmenize gerek yok. Belki de birbirinizin bilemediği konularla eğlenecek, kırmadan dalga geçecek, en önemlisi de birlikte yeni şeyler öğreneceksiniz.


Çocukluk fotoğraflarınıza bakın

Çocukluk fotoğraflarınıza bakın

Bir insanın en saf ve masum hali çocukluğudur. Ona çocukluk fotoğraflarınızı gösterin, onunkileri görmek istediğinizi söyleyin. Birbirinize darıldığınızda, kızdığınızda ya da alınganlık yaptığınızda en saf halinizi hatırlayacak ve pamuk gibi olacaksınız. Fotoğraflara bakın anılarızı anlatmak da eğlenceli olacaktır.

Televizyonun kumandasını saklayın

Televizyonun kumandasını saklayın

Hepimiz televizyonun karşısında yayılmaktan hoşlanırız ama aklınız başka bir yerdeyken sevgilinize konsantre olamayacağınızı kabul etmeniz gerekiyor. Yakınlaşmanın en kolay ve hızlı yolu televizyonu kapatmaktan geçiyor. Ne bekliyorsunuz? Fişi çekin ve onunla ilgilenin.

Evde parfüm sıkın

Evde parfüm sıkın

Sabah uyandığınzda ilk iş parfüm sıkın. Karşınızdakinin sizin için özendiğini görmekten daha mutlu eden ne vardır ki hayatta? Ona güzel kokmak için çabaladığınızın farkına varsın. 

Hayal kurun

Hayal kurun

Sağlıklı bir gelecek nasıl kurulur? Birlikte planlar yaparak. Planlar yapmanın yolu nerden geçer? Hayal kurmaktan. Ona, ileride nerede yaşamak istediğini, en merak ettiği ülkeyi, şu an yaptığı işi yapmasa hangi mesleği yapmak isteyeceğini... Bu hayalleri onunla birlikte gerçekleştireceğinin sözünü verin. Sizsiz bir dünya kurgulayamacak. 

Tatlı mesajlar

Tatlı mesajlar

Mesajlaşmak için ille de uzakta olmayı beklemeyin. Siz gece yatağa girmek için hazırlanırken telefonunuza romantik bir mesaj gelse nasıl mutlu olacağınızı düşünün. Tuvaletteyken ya da o duştayken uzuuuun bir mesaj yazıp, göreceği anı yakalamayı bekleyin. Eğer sizin yanınızdayken bakmadıysa, muhtemelen yanınıza koşarak gelip bir öpücük konduracak. Ya da en sevimli emojilerden bir deste yapacak. 


Hiç yapmadığı şeyler bulun

Hiç yapmadığı şeyler bulun

Onunla tanışmadan önce neler yapıyordunuz? Belki dans ediyordunuz, belki evlenene kadar güzel kokteyller konusunda uzmanlaşmıştınız ya da bir dövüş sporuyla ilgileniyordunuz. Ona bir performans sergileyin. 'Bir' halinizi değil de sizin 'birey' halinizi yeniden hatırlasın. Size yeniden hayranlık duyacaktır. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kirpi mesafesi nedir? İlişkiyi nasıl kurtarır?