İlişkiyi güçlendirmek için 5 adım

Bir ilişkinin hayatta kalması ve sağlıklı kalması için güçlü bir temele sahip olması gerekir. Fakat güçlü bir ilişkiyi tam olarak nasıl gösterirsiniz? Sonuçta hayat bir aşk filmi değil ve beklentilerimizi buna göre ayarlamamız gerekiyor. İşte daha güçlü bir ilişki kurmak için en iyi ipuçları.

22 Ekim 2021, Cuma 18:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Etkili iletişim kurduğunuzdan emin olun

Etkili iletişim kurduğunuzdan emin olun

İletişim, herhangi bir sağlam ilişkinin bel kemiğidir. 

Çift terapist Tracy Ross, partnerinizden uzak hissetmenin veya ilişkinizde bir gerginlik olduğunu hissetmenin muhtemelen etkisiz iletişimden kaynaklandığını söylüyor.

Sözlerine dikkat et

Sözlerine dikkat et

İletişim, sadece dinlemekten fazlasını içerir - aynı zamanda partnerinizle konuşurken kullanmayı seçtiğiniz kelimelerle de ilgilidir.

Ross, "Ben" ifadelerini kullanarak alıştırma yapmayı deneyin ve "her zaman" ve "asla" kelimelerini kullanmaktan kaçının çünkü bu kelimeler mutlaktır." diyor.

Geleceği birlikte planlayın

Geleceği birlikte planlayın

İlişki terapisti Ross, COVID-19 pandemisinin önemli ölçüde kendi kendine düşünmeyi teşvik ettiğini söylüyor - birçok insan önceliklerini ve gelecek planlarını yeniden değerlendiriyor. Uzun vadede nerede yaşayacaksın? Çocuk Sahibi Olmak İstermisiniz? Kariyerinizin gelişimini nasıl görüyorsunuz? 

Ross, bu soruları eşinizle birlikte düşünmenizi önerir. “Gerçekten konuşmak ve birbirinizin düşüncelerini, duygularını ve deneyimlerini dinlemek için zaman ayırın” diyor. 

Konuşmak için bir zaman belirleyin

Konuşmak için bir zaman belirleyin

Partnerinizle tartışmayı ertelediğiniz bir konu var mı? New York'ta yaşayan bir çift terapisti olan Cristina Dorazio, müşterilerine zorlu konuşmalar yapmak için bir zaman planlamalarını tavsiye ediyor.


Yalnız vakit geçirmekten korkmayın

Yalnız vakit geçirmekten korkmayın

Evlilik ve aile terapisti Sofia Robirosa, "Ayrı zamanlar tüm ilişkilerde sağlıklıdır" diyor. 

"Ayrı zaman, kişisel hedeflerimizi gerçekleştirmemize, hayatımızdaki diğer önemli insanlar tarafından bazı ihtiyaçların karşılanmasına ve ortaklarımıza neden değer verdiğimiz konusunda bir bakış açısı kazanmamıza olanak tanır. Ayrı zaman olmadan, kendimizi tükenmiş ve kırgın hissedebiliriz. ”

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İyi bir koca olacağı garanti olan burçlar