İlişkiyi mahvedebilecek 6 alışkanlık

İlişkilerde ayrılmak istesek bile, ayrılığa giden patikayı kendimiz açarız. Yani farkında olmadan edindiğimiz bazı alışkanlıklarımız, ilişkinin ayrılık noktasına gelmesine neden olur. Bir ilişkinin içindeyken ilişkinin mutlu ve sağlıklı kalması için yaptıklarımızı fark etmez, bu nedenle devamını getireceğimiz davranışları tespit edemeyiz. Elbette kimse mazoşist değil ancak, ilişkiyi ayrılık noktasına getirmek için biraz aklı havada olmak yeterli. Eğer aşağıdaki alışkanlıklardan en azından bir tanesi sizde mevcutsa acilen bırakmak için gayret göstermeye başlayın. İşte, ilişkiyi mahvedebilecek 7 alışkanlık!

17 Haziran 2020, Çarşamba 15:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sürekli telefonda olmak

Sürekli telefonda olmak

Evet, bazı işler bazen hiç beklemez. Ama sürekli telefonu kontrol etmek, devam eden bir konuşma içinde değilken bile bir gözü sürekli telefonda olmak sevgilinizin kendisine gereken ilgi gösterilmediği düşüncesine girmesine neden olmasının yanı sıra sevgilinizin kıskançlık krizlerine de yol açabilir. Cep telefonunu gerekmedikçe eline almamak, her zaman daha olgun bir hava katar. 

Partnerinizi küçük düşüren şakalar yapmak

Partnerinizi küçük düşüren şakalar yapmak

Siz çok eğlenseniz de partneriniz sizin onunla ilgili yaptığınız her şakadan hoşlanmayabilir. Yani sevgilinizin kilo almış olmasıyla ilgili kendi aranızda yaptığınız şakalar canını yakmayabilir ama bu şakalar arkadaşlar arasında yapılıyorsa işler değişebilir. Sevgilinizin konuşmaktan rahatsız olduğu, gülmediği şakaları bırakın toplum içinde, yalnızken bile yapmayın. 

Skor tutmak

Skor tutmak

Aranızdaki tartışmaları nasıl çözüme ulaştırıyorsunuz? Örneğin bir buluşmaya sevgiliniz geç kaldı ve bu nedenle tartıştınız. Bir sonraki buluşma için kafanızda 'bu sefer bekleten ben olacağım' planları mı yapmaya başlıyorsunuz? Partnerinizin her hatasında skor tutarsanız, her hatanın rövanşını almaya çalışırsanız yıpranan siz olursunuz. 

Pasif-agresif bir tutum sergilemek

Pasif-agresif bir tutum sergilemek

Sorunları açık açık konuşmadan çözüme ulaşamazsınız. Sinirinizi içinizde tutmak yerine tatlı tatlı karşı tarafa anlatmak hem sizin mental sağlığınız hem de ilişkinin sağlıklı ilerlemesi için olmazsa olmaz. Üstelik siz öfkenizi içinizde tutarsanız, partneriniz hatasının nasıl farkına varabilir?

Mesajlaşarak tartışmak

Mesajlaşarak tartışmak

Mesajlaşırken her ne kadar emojilerden destek alsak da emojileri genelde mutluyken kullanırız. Yazışırken tartışmak, partnerinizin jest ve mimiklerinizi, ses tonunuzu alamaması anlamına gelir. Bu koşullarda yanlış anlamalar artacak, tartışmalar alevlenecektir. 

Partnerinizin ailesini eleştirmek

Partnerinizin ailesini eleştirmek

Neredeyse tüm alışkanlıklarımızı ailemizden ediniriz. Dolayısıyla partnerinizle tartışırken sarf ettiğiniz her cümle, dolaylı yollarla da olsa ailesine taş atabilir. Bu nedenle partnerinizin ailesi hakkında olumsuz ifadeler kullanmayın. Siz bir gün hayatından çıksa bile ailesi hep yanında olacağı için olumsuz bir durum karşısında ailesinden yana olması ve onları objektif şekilde eleştirmemesi yüksek ihtimal. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İkizler burcunun başarılı bir aşk hayatı için neye ihtiyacı var?