İlk buluşmada asla yapılmaması gereken 6 hareket

İlk buluşmalar ilişkilerin nasıl devam edeceğine dair ipuçları içerir. Bu nedenle ilk buluşmada vereceğiniz mesaj önemli. Peki ilk buluşmada nasıl hareket etmeliyiz? İlişki terapisti Madeleine Mason Roantree ilk buluşmada nasıl davranılması ve neler yapılmaması gerektiğini 6 maddede anlattı.

15 Mart 2021, Pazartesi 17:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- HEMEN KAÇMAYIN

1- HEMEN KAÇMAYIN

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, gerçekten acil bir durumunuz yoksa buluşmayı yarıda bırakıp kaçmak kötü bir davranış olur. Konuşmanın tıkandığı yerde kaçmaya çalışmak yalnızca sizi zavallı gösterir. En azından yemeğinizi ya da içkinizi bitirme nezaketi gösterin.

2- MANİPÜLASYON YAPMAYIN

Kadınları eleştirerek baştan çıkma fikri eskilerde kaldı. Bunun yapılmamasını tavsiye eden Mason ilişkide, özellikle de ilk buluşmada herhangi bir psikolojik oyun oynanmaması gerektiğini söylüyor.

3- GELECEK HAKKINDA KONUŞMAYIN

3- GELECEK HAKKINDA KONUŞMAYIN

İlk buluşmada birbirinize ısınmanız hemen gelecek planı yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Geleceği düşünmek yerine ana odaklanmalısınız.

4- GEÇMİŞİNİ SORGULAMAYIN

Randevularınızı iş görüşmesiymiş gibi yapmaktan kaçının. Onlar hakkında her şeyi bilmek isteyebilirsiniz ancak, 'İlk etapta bana ilgi duyma sebebin neydi?' gibi sorular ilk buluşma için biraz abartı.

5- YANINIZDA ARKADAŞ GETİRMEYİN

5- YANINIZDA ARKADAŞ GETİRMEYİN

Mason'a göre, birini bulup flörtleşmek için yakın arkadaşlarınız işe yarayabilir fakat onları buluşmaya getirmek iyi bir strateji değil. Bu karşınızdakinin keyfini kaçıran garip bir durum.

6- YETENEKLERİNDEN FAYDALANMAYA ÇALIŞMAYIN

Mason her ne kadar çekici gözükse de buluştuğun kişinin yeteneklerinden ve uzmanlıklarından faydalanmaya çalışmanın doğru olmadığını söylüyor. Terapist Mason, “Kocamla tanışmadan önce, başka kişilerle çıktığım randevularda o zamanı bana dertlerini anlatmak için kullananlar oluyordu. Bir seferinde karşımdakine o sırada işte olmadığımı hatırlatmak zorunda kalmıştım" diyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bazı kişilerde 'mutlu evlilik geni' var!