İlk buluşmada yapılmaması gereken 10 şey

İlk buluşmada neler yapılması gerektiği hala bir soru işareti. İlk buluşmada neler yapılmalı hep konuşuyoruz da peki ilk buluşmada yapılmaması gerekenler? İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler buluşacağınız kişiye göre değişse de temelde hepsi aynı alıyor. Yani ilk buluşmada yapılmaması gereken şeyler iyi kodlanırsa, ilk buluşmanın güzel bitmemesi imkansız.

30 Temmuz 2020, Perşembe 14:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ortak konular yakalayın

Ortak konular yakalayın

Birbirinizi tanımaya başlayacağınız ilk randevunuzda sürekli kendinizden bahsetmeyin. Neleri sevdiğiniz, hayalleriniz, en sevdiğiniz saç rengi hatta kaşlarınızı yanlış alan kuaför. Bunlar pek de onun ilgi alanı gibi durmuyor, en azından ilk buluşma için. Daha genel ve ortak konulardan sohbet etmeye çalışın.

Özel soruları erteleyin

Özel soruları erteleyin

Çok özel sorular sormaktan kaçının. İlk kez bir şeyler paylaşacağınız bir akşamda, şimdiye kadar kaç kadınla beraber olduğunu bilmek size bir fayda sağlamaz. Aksine onun sizden uzaklaşmasına neden olur.


Geç kalmayın

Geç kalmayın

Eğer gerçekten geçerli bir sebebiniz yoksa, buluşmaya geç kalmak sizin hakkınızda pek de hoş olmayan fikirler edinmesine yol açacaktır. Emin olun, geç kalmak öyle havalı da durmuyor. Yalnızca karşınızdaki kişide krediniz düşer. 

Aile ve maddiyat konularını geç

Aile ve maddiyat konularını geç

Maddi sorunlarından, ailevi sorunlarından bahsetme! İlk buluşmada bahsetmemen gereken şeylerden biri de kesinlikle ailevi sorunlar ve maddi sorunların. Sıkıcı konulardan uzak durup vaktini onu daha çok etkilemek için kullanmalısın.


Yemek tercihini iyi yap

Yemek tercihini iyi yap

İlk buluşmanın heyecanıyla yemekten güçlük çekeceğin yiyeceklerden uzak durmalısın. Hiç birimiz kıyafetimize spagettiden yağ sıçramasını istemeyiz değil mi? Daha sağlıklı tercihler yaparak hem mideni rahat tutacaksın hem de pişmanlık yaşamayacaksın. Ton balıklı veya peynirli bir salata güzel tercihler arasında olabilir.

Gelecek planı yapmayın

Gelecek planı yapmayın

İlk randevuda karşınızdaki kişiyle hızlıca kaynaşırsanız, tuvalet arası verdiğinizde kendinizi evlilik planları yaparken bulabilirsiniz. Ancak her ne kadar tamamen yabancı biriyle gelecek hayal etmek eğlenceli olsa da, plan yaparken kendinizi çok kaptırmayın. aha ilerideki bir etkinlikte size katılabileceğini varsaymak yerine, buraya ve şimdiye yoğunlaşın. Ne kadar hoşlansanız da bu düşünceler aşırı ve zamansız.

Yanında arkadaş getirme

Yanında arkadaş getirme

Çok bariz bir kural olabilir ama kural kuraldır, moral olsun diye yanınızda arkadaş getirmeniz tavsiye edilmez. Birini bulup flörtleşmek için yakın arkadaşlarınız işe yarayabilir fakat onları buluşmaya getirmek iyi bir strateji değildir. Bu karşınızdakinin keyfini kaçıran garip bir durumdur.

Telefonu sakince yerine bırak

Telefonu sakince yerine bırak

Bir sosyal medya bağımlısıysanız aman dikkat! Yapılan araştırmalar ilk buluşmalardaki en itici şeyin, partnerinin sürekli telefonuyla ilgilenmesi olduğunu gösteriyor! Telefonunuzu ters çevirip masaya bırakın ve tuvalete giderken yanınızda götürecek kadar bağımlı davranmayın!


Eski sevgilide eskide kaldı

Eski sevgilide eskide kaldı

Araştırmalara göre ilk buluşmada eski sevgiliyi anlatmak itici görünmeye sebep oluyormuş. Geçmiş ilişkinizi anlatmak, eski aşkınızı unutmadığınız izlenimini verdiği için karşı tarafı rahatsız edebilirsiniz. Bu yüzden eski ilişkinizde yaşadığınız tecrübeleri birkaç buluşmaya sonrasına saklayabilirsiniz.

Biraz sabır

Biraz sabır

İlk buluşmada fazla el kol münasebeti itici görünmenize sebep olabilir. Karşınızdaki insandan emin olmadığınız sürece dokunsal davranışlardan kaçınmalısınız, ilk öpücük için acele etmemeli, karşınızdaki insanın hareketlerini gözlemlemelisiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 7 adımda eski sevgiliden kurtulma rehberi