İlk buluşmadan sonra 65 bin mesaj atınca tutuklandı

Amerika'nın Phoneix kentinde geçen yıl internette tanıştığı ve sadece 1 kez buluştuğu adama 65 binden fazla mesaj gönderen Jacqueline Ades (31), taciz, tehdit ve gizlice takip etme suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Jacqueline Ades, cezaevinde bir televizyon kanalına verdiği röportajda yaşadıklarını anlattı

16 Mayıs 2018, Çarşamba 17:17 Son Güncelleme: 16 Mayıs 2018, Çarşamba 17:35
A A

Arizona eyaletinde yaşayan Jacqueline Ades'in hayatı, geçen yaz internetten tanıştığı bir adamın ardından değişti.

İsmi açıklanmayan adamla sadece bir kez buluştuktan sonra onu kısa mesaj yağmuruna tutan Jacqueline Ades, günde ortalama 500 kez olmak üzere toplam 65 bin kez yazılı olarak tacizde bulundu. 


Jacqueline Ades, tehdit, taciz gizlice takip etme (stalk) ve mahkemeye mazeretsiz katılma suçlarından tutuklanarak 8 Mayıs'ta cezaevine gönderildi.Olay ABD medyasında ilgi çekerken, CBS'ye bağlı KPHO-TV Jacqueline Ades ile cezaevinde röportaj yaptı.


'RUH EŞİMİ BULDUM SANDIM'

'RUH EŞİMİ BULDUM SANDIM'

Tanışmanın ardından ruh eşini bulduğunu zannettiğini söyleyen Jacqueline Ades, başkalarının yaptığı gibi evlenebileceklerini, her şeyin güzel olabileceğini düşündüğünü açıkladı.Mesajlarında Yahudilik karşıtı ırkçı söylemlerde bulunan, Hitler'i öven, tanıştığı adamın kanında banyo yapmak istediğini söyleyen Jacqueline Ades, bu ısrarcı ve tehditkar tavrını "Onu böylesine çok sevince kendimi düşünmedim ve bu hale geldim" sözleriyle açıkladı.Yetkililer, Jacqueline Ades'in tanıştığı adamı 1 yıldır taciz ettiğini ancak son 1 ayda dozajı iyice artırdığını söyledi. İddialara göre tacizlerinde sadece mesajlarla yetinmeyen Jacqueline Ades, mağdur sıfatıyla ifade veren adamın evine habersiz girerek banyo yapmış ve başka bir gün de iş yerine giderek kendisini 'eşi' olarak tanıtmış.Jacqueline Ades, yaşadıklarını ve şu an için bulunduğu durumu da iki kelimeyle özetliyor: Aşk abartmaktır!

(Kaynak: ntv.com.tr)

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.