İlk buluşmaları rahat atlatmanın püf noktaları

İlk buluşmalar her zaman zordur. Hoşlandığınız bir insanla ilk defa karşılaşacak olmak beraberinde birçok kaygıyı da beraberinde getirir. Oysa siz ne kadar rahat olabilirseniz karşınızdaki insanı da o kadar iyi etkilersiniz. Gelin birkaç önemli detaya bakalım...

06 Aralık 2018, Perşembe 12:41 Son Güncelleme:
A A
Her zaman gittiğiniz mekana gidin

Her zaman gittiğiniz mekana gidin

Gerginliği atmanın en iyi yolu buluşmayı planlamaktan geçer. Sevdiğiniz bir restoran veya bar gibi normalde rahat ettiğiniz bir mekana gitmeyi önererek ev sahipliği avantajını kullanmaktan çekinmeyin. Mekan ve aktivite olayı rahatlık için bir temel oluşturuyor.

Derin nefes alın

Derin nefes alın

Dört saniye nefes alın, ardından üç saniye nefes verin. Bunu üç ya da dört kez tekrarlayın ve farkında bile olmadığınız arka planda çalışan gerginliğin çekildiğini hissedin.

Buluşma öncesi spor yapın

Buluşma öncesi spor yapın

Buluşma için gergin misiniz? Gerginliği özgüvene dönüştürmek için endorfin sağlamak açısından İyi bir antrenman yapmanızı öneririz. Sizi buluşma öncesi daha rahat ve güçlü hissettirecektir.

Kendinizi sevdiğiniz bir müzik ile ödüllendirin

Kendinizi sevdiğiniz bir müzik ile ödüllendirin

Buluşmanızda daha enerjik hissetmek istiyorsanız, sevdiğiniz hareketli müzikleri dinleyin. Sizi gazlayacak ve bir kraliçe gibi hissettirecek ne müzik varsa açın, sesi sonuna kadar açın!

Gerginliği kafanıza takmayın

Gerginliği kafanıza takmayın

Buluşma öncesi gerginliği kafanıza takmayın. Şöyle ki, kafamıza takıp gerildiğimiz şeylerin çoğunun takılma seviyesini biz belirliyoruz. Bir dahaki sefer gerildiğinizi hissettiğinizde sesli bir şekilde “Bunu takmıyorum” deyin. Bu gerginliğin çığ gibi büyümesine izin vermediğiniz anlamına gelir. Sonra teşekkür edersiniz.

Buluşacağınız kişiyi yakın bir arkadaşınız gibi görün

Buluşacağınız kişiyi yakın bir arkadaşınız gibi görün

Buluşacağınız kişiye yakın bir arkadaşınız gibi davranın. Hissettiğiniz gerginliğin yarısı kendi baskınızdan, diğer yarısı reddedilme korkusundan kaynaklanıyor. Bir arkadaşınızla vakit geçirirken bu sorunların hiçbiri olmaz. Bu yüzden buluşmanızın bir arkadaş buluşması olduğunu düşünerek gerginlik, korku ve baskıdan kurtulun.

Unutmayın karşınızdaki kişi de sizin kadar gergin!

Unutmayın karşınızdaki kişi de sizin kadar gergin!

Bunu hatırlayıp bu buluşmanın ikiniz için de geçerli olduğunu düşünmek, bunu çok daha az korkunç yapıyor. Şimdiye odaklanıp karşınızdaki kişiyi tanımaya çalışarak onu rahat ettirmeye çalışırsanız gerginliğinizi unutursunuz.

Buluşma öncesi sevdiğiniz bir şey ile meşgul olun

Buluşma öncesi sevdiğiniz bir şey ile meşgul olun

Gerginliği uzaklaştırmanın en kolay yollarından biri zihninizi meşgul tutmaktır. Buluşmadan önce kendinize beyninizi gerginlik girdabına sürükleyecek kadar çok boş zaman vermeyin. Vaktinizi kıyafetlerinizi seçmeye, hatta kıyafet seçimine yardımcı olacak güven verici bir arkadaşınızı çağırarak değerlendirin.


Sonuca odaklanmayın

Sonuca odaklanmayın

Şimdi, yaşanabilecek en kötü senaryo şu: Buluşacağınız kişiyi bir daha göremeyeceksiniz. Bu kadar büyütülecek bir mesele değil. Eğer buluşmanın sonucuna çok odaklanırsanız ve işlerin yürümeyeceğini düşünüp gerilirseniz, bu basit buluşmaya çok fazla duygusal yük bindirmiş olursunuz. Anı yaşayın ve olup bitenlerin keyfini çıkarın. Sonra ne olacak diye düşünmeyin ki iyi vakit geçirebilesiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.