İlk kez güneşi gördü

Alaska'da bir kutup ayısının, 1 haftalık yavrusunu ilk kez dışarı çıkarmasıyla muhteşem görüntüler oluştu

19 Mart 2010, Cuma 15:56
A A

Kar ve buzlarla kaplı Alaska kıyıları yine bir ilke tanıklık etti. Dev bir anne kutup ayısı, 1 hafta önce doğan ve o günden beri de gün ışığına çıkmayan yavrusunu ilk kez ininden dışarı çıkardı.

Yavrusuyla birlikte ilk haftalarını karla örtülü inlerinde dünyadan kopuk bir biçimde geçiren annenin, kar ve güneşin keyfini ilk kez tadan yavrusuyla oynaması yürekleri ısıtan görüntüler oluşturdu.

Anne ve yavrusu, bundan sonraki ilk 3 haftalarını inlerinin önünde, 'açık havada' geçirecek ve bu sırada sevimli yavru, ömrü boyunca yaşayacağı bu acımasız doğaya alışmaya çalışacak. 3 haftalık alışma döneminin ardından da anne ayı, minik yavrusuna buzlu denizlerde fok avlamayı öğretecek.

Amerikalı tanınmış doğa fotoğrafçısı Steven Kazlowski tarafından çekilen kareler, İngiliz Daily mail gazetesinde yayımlandı.   POSTA İNTERNET

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.