İlk sevgilide yapılan 7 komik hata

İlk sevgilinizi bir düşünün. Yaptığınız hataları... İlk sevgilide normal kabul ettiğiniz, ancak şimdi affı olmayan hatalarınızı. İlk sevgilide yapılan hatalar ya sineye çekildi, ya hiç affedilmedi. İlk sevgilide pek ortamız yoktu. Grilerimiz yoktu. Kafamız karışmıyordu, gözden çıkarması kolaydı. Çok severken terk edilmemiştik henüz, çok sevilirken sıkılmamıştık hiç. Düpedüz körpeydik yani. Şimdi hatırlayınca kahkahalara boğulduğumuz ilk sevgilide yaptığımız komik hatalar. Belki hala birliktesiniz, belki kavgalı ayrıldınız, belki de hala arkadaşsınız. İşte ilk sevgilide yapılan 7 komik hata!

24 Haziran 2020, Çarşamba 15:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çekinceler, çekincelerimiz

Çekinceler, çekincelerimiz

İlk sevgilide, partnerimizle ilgili ilk hayalkırıklarını yaşamaya başlarız. Önceleri platonik aşık olduğumuz kişinin mükemmel olduğunu düşünürdük, çünkü hep okulda ya da mahallede arkasından bakardık. Sonra sevdiğimiz kişiyle sevgili olunca bir baktık ki, ne çok hatası var! Ayakları kokuyor mesela, çekindik söyleyemedik. Sizin o takıntılı olduğunuz kelimeyi yanlış telaffuz ediyor mesela, çekindik söylemedik. Sonsuz bir çekinme ve utangaçlık silsilesidir ilk ilişki.

Arkadaşları unutmak

Arkadaşları unutmak

Arkadaşları unutursunuz tabii, yıllardır beklediğiniz an gelmiş ve bir sevgiliniz olmuş. Arkadaşlar mı? Kimin umrunda!

Kendin olmamak

Kendin olmamak

Şimdi yetişkinsiniz, bütçenizi biliyor ve ona göre davranıyrsunuz ancak lisedeki sevgilinize sevgililer gününde aldığınız hediyeyi bir düşünün. Cebinizdeki paranın on katı değerinde bir hediye aldınız belki. Babanızın kredi kartını mı istemiştiniz, para mı biriktirmiştiniz? Peki ya hiç dinlemediğiniz grupların tişörtlerini giyip hava attınız mı?

Gün boyu mesajlaşmak

Gün boyu mesajlaşmak

10 bin sms hakkı satın alır ve o sms'leri bitirirdik. Derste, tuvalette sürekli bir mesajlaşma hali. Şimdi o kadar yazıştığınızı bir düşünün. Afakanlar basmıyorsa siz hala ilk ilişkinizi yaşıyor olabilirsiniz.

Eski sevgili sorgulaması

Eski sevgili sorgulaması

Sizin ilk ilişkiniz olabilir ama karşı tarafın belki de ilk sevgilisi değilsiniz. lişkinin başında girilmemesi gereken yasaklı bir bölge varsa o da eski sevgili bölgesidir. Bu bölge; önünde dikenli teller, kurşun geçirmez cam hatta mağara kapısı olan bir bölgedir. Eski sevgili hakkında konuşmak hiçbir sohbete renk katmaz, konu konuyu açmaz. Ama bunu kim bilir kaçıncı ilişkide öğrendiniz...

 Her fırsatta terk etmekle tehdit

Her fırsatta terk etmekle tehdit

İlk sevgilide pek ortamız yoktu. Grilerimiz yoktu. Kafamız karışmıyordu, gözden çıkarması kolaydı. Çok severken terk edilmemiştik henüz, çok sevilirken sıkılmamıştık hiç. Düpedüz körpeydik yani. Terk edilmenin ne demek olduğunu, ayrılık acısını hiç çekmediğimiz için terk etmeyi, terk edilmeyi bakkala gitmek sanıyorduk.

Para konuşamamak

Para konuşamamak

Hepimizin harçlıklarla geçiniyorduk ancak o para konuları hiçbir zaman konuşulmadı. Kimde para var, kimde para yok? Kim harçlığını nerelerde çar çur etti hiç bilmezdik. Dolayısıyla bu da lise yıllarında karnımıza kramplar girmesine neden olan konulardan biriydi. Parayı kendin kazanmaya başlayınca değere bindi, paran olmayınca çat çat söylüyorsun artık.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uzak mesafe ilişkisinin 7 avantajı