İlkokulda kazan patladı

İlkokulda kazan patladı

Mardin'in Midyat ilçesi Cumhuriyet İlkokulu'nun kalorifer kazanının patlaması sonucu üst katta bulunan sınıfın bir bölümü çöktü, 6 öğrenci yaralandı

18 Aralık 2013, Çarşamba 11:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Midyat Yeni Mahallesi 901. sokak üzerinde bulunan, 26 öğretmenin görev yaptığı ve 750 öğrencinin eğtim aldığı Cumhuriyet İlkokulu'ndaki kalorifer kazanı saat 09.30 sıralarında patladı. Henüz nedeni belirlenemeyen patlama okulun B bloğundaki bodrum katında bulunan kalorifer kazanında meydana geldi. Patlamanın meydana geldiği anda, öğrencilerin derste olması, olası bir faciayı önledi. Öğrencilerin ders işlediği sırada 2-G sınıfının altında bulunan kazanın patlaması nedeniyle sınıfın bir bölümü çöktü ve 6 öğrenci yaralandı. Kazan dairesine açılan demir kapı da patlamanın etkisiyle 10 metre ileriye fırladı. Aynı avlu içerisinde eğitim-öğretimin verildiği Cumhuriyet Ortaokulu binası da şiddetli patlamanın etkisiyle siyaha büründü. Öğrencilerin ve öğretmenlerin yaşadıkları şok karşısında ağladıkları görüldü.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer13677","13677","201312","13677-87689.jpg","1", "0","İlkokulda kazan patladı");
Olayın haber verilmesi üzerine okula çok sayıda ambulans, itfaiye ekibi ve polis sevk edildi. Yaşanan patlamanın ardından öğrenciler evlerine gönderildi. Öğretmenler, olayı duyarak okula koşan velileri ikna ederek, sakinleştirmeye çalıştı.

Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Belediye Başkan Vekili Necat Güneştan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, okula gelerek incelemelerde bulundu. Yetkilikler kazan dairesindeki patlama sonucu çıkan yangını söndürme çalışmalarını bir süre izledi. Kaymakam Oğuzhan Bingöl, okulda meydana gelen patlama hakkında gazetecilere verdiği bilgide, "Patlama kazan dairesinde görülüyor. Detaylı bir açıklama yapmak için daha erken. Sevindirici olan can kaybının olmaması. Hafif yaralı, ayakta tedavi edilebilir 6 öğrencimiz var. Onlar şu an hastanede, tedavileri yapılıyor. Bugün bu okulumuzu tatil edeceğiz. Eğitim, öğretime yarın devam edeceğiz" dedi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uçuşlarda seyahat izin belgesi gerekli mi? İGA'dan son dakika seyahat izin belgesi açıklaması