İlkokulda 'vatan haini' tartışmasına inceleme

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde Mustafa Asım Cula İlkokulu 2-A sınıfındaki sınıf başkanlığı seçimi sırasında, bir öğrencinin açıklamalarına öğretmenin Facebook'a taşıması ve ailenin suç duyurusuyla başlayan olaya, Milli Eğitim el koydu

27 Eylül 2013, Cuma 15:49
A A

Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu, olayla ilgili bir müfettiş görevlendirdi. Mustafa Asım Cula İlkokulu 2-A sınıfında yapılan sınıf başkanlığı seçimi sırasında öğrencilerden 9 yaşındaki Ö.İ.K.’nın "Gerçi seçim olsa ne olacak? Seçimin güzel bir şey olduğuna inanmıyorum. Başbakan da seçimle geldi ama ağaçları kesiyor, su sıkıyor, gaz sıkıyor" sözleri bir dizi tartışmayı başlattı.

Öğretmen Fikri Tezbaşar’ın Facebook hesabındaki paylaşımında çocuğunu vatan hainliğiyle suçladığını belirten öğrencinin annesi F.İ, öğretmen hakkında Antalya Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Tezbaşar ise "Başka bir arkadaşımın yaşadığı olayı paylaştım" dedi.

Bu gelişmelerin ardından Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu tarafından bir müfettiş görevlendirilerek, öğretmen Fikri Tezbaşar ve olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.