En iyi 10 Çağan Irmak filmi (IMDb puanına göre)

Senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda yönettiği filmlerle hafızalara kazınan Çağan Irmak, duygu yüklü filmleri ile büyük başarı elde etti. Çağan Irmak’ın filmleri arasında Tamam mıyız?, Prensesin Uykusu, Yol Arkadaşım, Bana Şans Dile ve en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi film ödülünü alan Babam ve Oğlum yer alıyor.. İşte IMDb puanlarına göre en iyi 10 Çağan Irmak filmi...

05 Şubat 2020, Çarşamba 18:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
10. Prensesin Uykusu – 2010

10. Prensesin Uykusu – 2010

Prensesin Uykusu filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Çağan Irmak yaptı. Çağan Irmak'ın, Redd grubunun 2006 yılında çıkan Kirli Suyunda Parıltılar albümünde yer alan "Prensesin Uykusuyum" şarkısından ilham alarak senaryosunu yazdığı filmin müziklerini de filme ismini veren şarkının yaratıcısı Redd hazırladı.

Prensesin Uykusu filminin konusu

Bir kütüphanede memur olarak çalışan Aziz, kendi küçük dünyasında sakin ve huzurlu bir hayat sürdürmektedir. Bir gün, mahalleye yeni açılan kuaförün sahibi Seçil ve 10 yaşındaki kızı Gizem, Aziz'in oturduğu apartmana taşınır. Aziz'in yeni komşularıyla renklenen hayatı, küçük kızın daldığı uzun uykuyla gölgelenir. Gizem'in daldığı uykunun tetiklediği bambaşka olaylarla, sıradan görünen ama aslında rengarenk karakterlere sahip bu insanlar birlik olup, kaderi değiştirmeye çalışırlar.

IMDb puanı: 6,8

9. Issız Adam - 2008

9. Issız Adam - 2008

Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı Issız Adam filminin başrollerinde Melis Birkan ve Cemal Hünal yer alıyor. 

Issız Adam filminin konusu

Bir kitap dükkanında tesadüf eseri karşılan, birbirinden tamamen farklı iki karakter olan Alper ve Ada'nın hayatları o günden itibaren bambaşka bir yöne evrilir. Varlıklı Alper önemli bir restoranda, yüksek mertebeli bir aşçıdır. Hayata dair pek bir beklentisi olmayan yalnız adamın tek tutkusu eski plakları dinlemektir. Cinsel hayatı sorunlu olan bu adam aşkı hiç tatmamıştır. Ada ise hayat dolu, zeki ve sosyal ilişkileri kuvvetli olan münzevi bir kızdır. Hayatını Beyoğlu'ndaki küçük dükkanında diktiği çocuk kostümleriyle kazanmaktadır. Bu iki farklı kişiliğin arasında o ilk anda filizlenen şey, ikisini de yıllar sürecek bir drama doğru sürükler.

IMDb puanı: 6,7

8. Ulak – 2008

8. Ulak – 2008

Yönetmenliği Çağan Irmak’ın yaptığı Ulak filminin oyuncu kadrosunda ise Timur Acar, Kaya Akkaya, Melis Birkan, haki biçici ve Yetkin Dikinciler yer alıyor. 

Ulak filminin konusu

Zamanın olmadığı bir yerde, harita üzerinde nerede olduğunu bilmediğimiz isimsiz bir köye bir gezgin gelir. Yorgun gezgin, bir ulaktır. Hikayelerini en çok çocuklar sever. Kusursuz bir hayal gücüyle yazılmış bu büyülü ve ürkütücü hikayeler Ulak Zekeriya'nın dilinde efsanevi destanlara dönüşür. 

IMDb puanı: 6,8

7. Karanlıktakiler - 2009

7. Karanlıktakiler - 2009

Karanlıktakiler filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Çağan Irmak yaptı.Drama ve gerilim türünde olan Karanlıktakiler filminin oyuncu kadrosunda ise Erdem Akakçe, Rıza Akın, Derya Alabora ve Durul Bazan yer alıyor. 

Karanlıktakiler filminin konusu

Otuzlu yaşlardaki bir adam ile yaşlı annesinin arasındaki saplantılı ilişkiye odaklanan filmin başkarakteri bir ajansta sıradan bir görevde çalışan Egemen'dir. İlerlemekte olan yaşına rağmen kendisine sıkıca bağlı olan kıskanç ve takıntılı annesiyle birlikte yaşamak zorunda kalan Egemen, bu durumdan hiç hoşnut değil. Egemen kendisine cehennem azabı yaşatan bu ilişkiden ve evden kaçıp gitmek istese de bir türlü uzaklaşamaz. Kendini rahat hissedebildiği tek yer patronuna aşık olduğu o şirkettir, fakat yine de sonunda eve döneceğini bilmek Egemen'i umutsuzluğa sürüklemektedir.

IMDb puanı: 7,0

6. Tamam mıyız? - 2013

6. Tamam mıyız? - 2013

2013 yılında vizyona giren dram türündeki Tamam mıyız? filminin yönetmenliğini Çağan Irmak yaptı. Başrollerinde Deniz Celiloğlu ve Aras Bulut İynemli yer alıyor. 

Tamam mıyız? filminin konusu 

İhsan, bedensel engeli nedeniyle annesine bağımlı olarak yaşamak zorunda olan ve içerisinde kısılıp kaldığı bu hayata hergün daha fazla küsen genç bir adamdır. Hayalleri vardır; asla gerçekleşmeyeceğini düşündüğü bu hayallerin uktesi ve annesine yük olduğu fikrinin ağırlığıyla, yaşamdan kopmaktadır. Temmuz ise idealleri doğrultusunda baba evinden ayrılan ve bu süreçte ayaklarının üzerinde durmak için çabalayan bir heykeltıraştır. Geçinebilmek amacıyla, çocuk romanlarında çizerlik yapar ve mutlu bir ilişkisi de vardır. Her şey böylesine yolunda giderken, kız arkadaşı tarafından terk edilmesi ve üstüne işten çıkarılması, hayatını altüst eder. Temmuz ve İhsan'ın yolları, hayatlarının böylesine karanlık bir döneminde kesişir ve bu tesadüf, ikisinin de yeniden doğmasını sağlar.

IMDb puanı: 7,1

5. Bizi Hatırla - 2018

5. Bizi Hatırla - 2018

Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı ‘Bizi Hatırla’ filminin başrollerinde Altan Erkekli, Tolga Tekin, Özge Özberk, Binnur Kaya ve Sumru Yavrucuk yer alıyor. Çağan Irmak'ın yönetmenliği dışında filmin senaryosunu da kaleme aldı. 

Bizi Hatırla filminin konusu

Bizi Hatırla, ihmal ettiği babasının rahatsızlanmasının ardından onunla yeniden bağ kurmaya çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. 

IMDb puanı: 7,4


4. Unutursam Fısılda - 2014

4. Unutursam Fısılda - 2014

Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı ‘Unutursam Fısılda’ filminin oyuncu kadrosunda Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Kerem Bürsin, Hümeyra ve Işıl Yücesoy yer alıyor. 

Unutursam Fısılda filminin konusu

Sağlık lisesinden yeni mezun olup, kasabanın sağlık ocağında hemşireliğe adım atan Hanife ve aykırı kız kardeşi Hatice, küçük ve kendi halinde, muhafazakar bir kasabada yaşamaktadırlar. Hanife ne kadar çekingen ve içine kapanıksa, Hatice bir o kadar haylaz, laf dinlemez ve başına buyruktur. Edebiyata meraklı Hanife kimselere göstermeden bir şiir defteri tutarken, Hatice çevresindeki herkesi unutacak kadar şarkı söylemeye tutkundur. Bir gün yeni atanan kaymakamın oğlu Tarık kasaba merkezine gelir ve iki kız kardeşin hayatı o günden sonra tamamen değişir. Tarık'ın Hatice'yi keşfetmesi, aralarında başlayan büyük aşk ve Türkiye'nin starları olma hevesleri onları İstanbul'a kadar sürükler. Uzun bir sürenin ardından kaçtığı evine dönen Hatice de kendisinin dönmesini bekleyen ve geçmişte yaşananların hesabını soran ablası Hanife'yi karşısında bulur.

IMDB puanı: 7,5

3. Mustafa Hakkında Her Şey - 2004

3. Mustafa Hakkında Her Şey - 2004

Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı Mustafa Hakkında Her şey filminin başrollerinde ise Nejat İşler, Fikret Kuşkan, Başak Köklükaya ve Şerif Sezer yer alıyor. Mustafa Hakkında Her Şey filminde kazada herşeyini kaybeden bir adamın geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalışı anlatılıyor. Bu sorgulamalar filmin kahramanı Mustafa’yı unutulmuş çocukluk anılarına götürür. Eski mükemmel yaşamını çok farklı bir perspektiften bakmaya başlar. 

‘Mustafa hakkında her şey’ filminin konusu

Hayatı toz pembe gören Mustafa’nın başarılı bir iş yaşamı vardır. Kariyeri, mutlu ve her şeyiyle yolunda olan bir evlilikle taçlanmıştır. Mustafa çoğu kişinin imrenerek baktığı bir hayata sahiptir. Bu mükemmellik içerisindeki saklı kusurlar karısının geçirdiği bir kaza sonrasında gün yüzüne çıkmaya başlar. Karısı bu trafik kazasında hayatını kaybettiğinde yalnız değildir; yanında Mustafa'nın daha önce hiç görmediği Fikret isimli bir yabancı bulunmaktadır. Nedenlerini öğrenmek isteyen Mustafa, Fikret'i kaçırıp durumu aydınlığa kavuşturmaya çalışır. Issız bir yerde karşı karşıya gelen iki adam Fikret'in dilinden dökülen sözlerle birlikte bir sinir harbinin içerisine girerler. Fikret'in anlattığı gerçekler hem karısının hem de Mustafa'nın yaşamlarındaki sır perdesini ortadan kaldıracaktır.

IMDb puanı: 7,6

2. Dedemin İnsanları - 2011

2. Dedemin İnsanları - 2011

Yönetmenliği Çağan Irmak’ın yaptığı Dedemin İnsanları filminin başrollerinde Çetin Tekindor, Hümeyra, Zafer Algöz, Yiğit Özsener, Gökçe Bahadır ve Sacide Taşaner oynuyor. 

Dedemin İnsanları filminin konusu

Komedi, drama türündeki aile filminde Ege'nin sevimli ve küçük bir sahil kentinde geniş ailesiyle yaşayan 10 yaşında bir çocuğun gözünden ailesinin yaşamı anlatılıyor. Ailesinin kökenleri şimdi Yunanistan'a bağlı olan Girit adasına dayanmaktadır ve dedesi Mehmet Bey zamanında mübadele ile Türkiye'ye göçmek durumunda kalan Giritli bir göçmendir. Bu yüzden mahallede Ozan'a arkadaşları "gavur" diye seslenmektedir. Dışlanmaktan korkan Ozan ise gavurluğu reddederek "Biz Türküz!" diye ailesine ve dedesine kafa tutar.

Yaşadıkları kasabanın saygın eşrafından olan Mehmet Bey ise çevresindeki herkese el uzatan, yardımsever biriyken torununun bu hırçın haline üzülmektedir. Kendisi henüz 7 yaşında küçük bir çocukken Giritten İzmir'e göç etmek zorunda kalan Mehmet Bey, şimdi torununa atalarının geçmişini, doğduğu toprakları ve içinde sakladığı özlemi Ege'nin mavi sularına bıraktığı şişelerle anlatacaktır...

IMDb puanı: 8,0

1. Babam ve Oğlum - 2005

1. Babam ve Oğlum - 2005

Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı Babam ve Oğlum’un oyuncu kadrosunda Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Hümeyra, Ege Tanman, Yetkin Dikinciler, Binnur Kaya ve Şerif Sezer yer alıyor. 

Babam ve Oğlum filminin konusu

Babam ve Oğlum'da, 12 Eylül darbesinin doğmamış bebeğin hayatını bile nasıl değiştirdiğine odaklanıyor. Deniz, annesini henüz doğmadan önce kaybetmiş, bir gazetede yazar olarak çalışan babası tarafından mütevazi bir evde yetiştirilmiştir. Babası dışında tanıdığı tek bir akrabası bile yoktur. Taki babası Sadık, bir gün Deniz'i şaşırtacak bir haberle gelene kadar. Deniz artık babasıyla birlikte, hiç görmediği dedesinin yanında, küçük bir kasabada yaşayacaktır. Köye vardıklarında Sadık yıllar önce küstüğü babasını görür. Aralarındaki bu küskünlük kolay kolay geçecek cinsten bir durum değildir. Sadık'ın dönüş sebebini anlamlandıramayan aile bir yandan çok mutluyken diğer yandan tedirgindir de. Zamanla Deniz bu hiç görmediği ailesine alışırken ve her şey düzelmeye başlamışken yaşanan bir dram herkesi derinden etkileyecektir.

IMDb puanı: 8,3

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER IMDb'ye göre Şubat ayının en popüler oyuncuları açıklandı