En iyi 10 Tom Hardy filmi (IMDb puanına göre)

Tiyatroya çok küçük yaşlarda başlayan Tom Hardy, profesyonel oyunculuk eğitimi aldı.“Find Me A Supermodel” adlı yarışmaya katılan ve kazanan Tom Hardy bir süre modellik yaptı. 2001 yılındaki Kara Şahin Düştü filmiyle sinemaya adım attı. 1 yıl sonra Star Trek: Nemesis'teki Shinzon rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Saturn Ödülleri'nde aday gösterildi. Tiyatroyla ilgilendiği sıralarda “Kardeşler Takımı”nda oynadıktan sonra tiyatroyu bırakıp sinema sektörüne yöneldi. Uzun süre bağımlılıkla mücadele etti. 2010 yılına gelindiğinde Inception filmiyle büyük bir başarı yakalayan Tom Hardy, BAFTA’nın yükselen yıldız ödülünün sahibi oldu. Ardından The Dark Knight Rises ile bir çok ödüle aday gösterildi. Tom Hardy sinema kariyerinin yanında özellikle Taboo dizisindeki performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Biz de Tom Hardy’nin en iyi filmlerini sizin için derledik. İşte IMDb puanlarına göre en iyi ve en çok izlenen Tom Hardy filmleri…

03 Şubat 2020, Pazartesi 15:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
10. Locke - 2013

10. Locke - 2013

Yönetmenliğini ve senaristliğini Steven Knight’ın yaptığı drama türündeki Locke filminin oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Olivia Colman, Ruth Wilson, Andrew Scott yer alıyor. 2013’te Locke , özellikle Hardy'nin performansı nedeniyle kendisine En İyi Erkek Oyuncu Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği Ödülü'nü kazandı. Tom Hardy'nin başrolünde yer aldığı film tek mekanda, Ivan Locke karakterinin arabasında geçiyor. 

IMDb puanı: 7.1

Locke filminin konusu

Bir yapı şirketinde yönetici olan ve başarılı bir kariyere sahip olan Ivan Locke, iki çocuğu ve karısıyla birlikte sorunsuz bir hayat sürmektedir. Bu gidişat aldığı bir haberle son bulur. Arabasıyla çıktığı yolda kendini, hayatını ve sahip olduğu her şeyi sorgulamasına yol açan bu haberin ağırlığıyla mücadele ederken bir yandan da işiyle ilgili bir krizle uğraşmaktadır. Ivan Locke kariyerinin ve hayatının en zorlu sınavıyla karşı karşıya gelir. Öte yandan da tek başına çıktığı yolculukta kendi geçmişiyle de bir hesaplaşma içine girer. 

 

9. Tinker Tailor Solider Spy (Köstebek) - 2011

9. Tinker Tailor Solider Spy (Köstebek) - 2011

2011 yapımı soğuk savaş, ajan filmi Tinker Tailor Solider Spy (Köstebek)’in yönetmenliğini Tomas Alfredson yaptı. Filmin kadrosunda Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, John Hurt, Toby Jones, Benedict Cumberbatch ve Ciarán Hinds bulunuyor. Tinker Tailor Solider Spy (Köstebek) filmi, Akademi Ödülleri'nde En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Film Müziği ve Oldman'ın oyunculuğunda En İyi Erkek Oyuncu adaylığı elde etti. Film dört dalda Oscar sahibidir.

IMDb puanı: 7.1

Tinker Tailor Solider Spy (Köstebek) filminin konusu

Tinker Tailor Solider Spy (Köstebek) filmi, mafya ve polis teşkilatı arasında geçen savaşı anlatıyor. Film, 1970'lerin başlarında Londra'da İngiliz gizli servisindeki Sovyet çifte ajanların aranılmasını konu ediniyor. 

8. Layer Cake (Bir Dilim Suç) - 2004

8. Layer Cake (Bir Dilim Suç) - 2004

Yönetmenliğini Matthew Vaughn’un yaptığı Layer Cake (Bir Dilim Suç) filminin oyuncu kadrosunda Daniel Craig, Sienna Miller, Michael Gambon ve Tom Hardy yer alıyor. Senaryo, JJ Connolly tarafından aynı adlı romanından uyarlanan Layer Cake (Bir Dilim Suç) 2004 çıkışlı İngiliz suç filmidir.

IMDb puanı: 7.3

Layer Cake (Bir Dilim Suç) filminin konusu

Daniel Craig tarafından oynanan ve uyuşturucu işinden ayrılmak isteyen kokain ticaretinde çalışan XXXX, olarak bilinen Londra merkezli bir suçlu etrafında dönüyor.

7. Black Hawk Down (Kara Şahin Düştü) - 2001

7. Black Hawk Down (Kara Şahin Düştü) - 2001

2001 yapımı senaryosunu Ken Nolan’ın yazdığı Black Hawk Down (Kara Şahin Düştü) filminin yönetmen koltuğunda Ridley Scott oturdu. Başrollerinde ise Josh Hartnett, Ewan McGregor, Tom Sizemore, Eric Bana, William Fichtner , Sam Shepard ve Tom Hardy yer alıyor. Black Hawk Down filmi , 74. Akademi Ödülleri'nde En İyi Film Kurgu ve En İyi Ses Karıştırması olmak üzere iki Akademi Ödülü kazandı.

IMDb puanı: 7.7

Black Hawk Down (Kara Şahin Düştü) filminin konusu

1993 yılında bir grup Amerikan askeri, BM Barış Gücü'nün bir parçası olarak Somali'ye yollanmak üzeredir. Bu ekibin tek görevi asi bir general olan Mohamed Farrah Aidid'in altında çalışan birkaç askeri ele geçirmektir. Coğrafyayı hiç tanımayan bu askerlerin bölgede sıkışması ve kurtarılmalarını konu alıyor. 

6. Dunkirk  - 2017

6. Dunkirk - 2017

Christopher Nolan’ın yönettiği Dunkirk filminin başrollerinde Fionn Whitehead, Barry Keoghan, Mark Rylance ve Tom Hardy yer alıyor. 2017 çıkışlı Dunkirk filmin yapımcılığını ise Nolan ve eşi Emma Thomas yapıyor. Dunkirk filmi, 523 milyon doların üzerinde hasılat elde etti ve eleştirmenler tarafından övgü yağmuruna tutuldu. Eleştirmenler, Dunkirk filmini şimdiye kadar yapılmış en iyi savaş filmlerinden biri olarak kabul ediyor. Eleştirmenler Dunkirk filminin sinematografisini, yönetmenliğini, oyunculuklarını ve Hans Zimmer'in hazırladığı film müzikleri açısından Nolan'ın en iyi filmi olarak değerlendirdi. 

IMDb puanı: 7.9

Dunkirk filminin konusu

Dunkirk filmi ikinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz ordusunun Fransa'nın Dunkerque kıyılarında 400 bin askerle sıkışması ve bu ordunun, deniz desteğiyle Dunkerque'ten tahliye edilmesini konu alıyor. 

5. The Revenant (Diriliş) - 2015

5. The Revenant (Diriliş) - 2015

Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Will Poulter, Domhnall Gleeson başrollerinde olduğu The Revenant (Diriliş) filminin yönetmen koltuğunda Alejandro González Iñárritu oturuyor. 2016 yılında gösterime giren The Revenant (Diriliş) Michael Punke'nin 2002'de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlandı. Filmin senaryosunu Mark L. Smith uyarladı. 

88. Akademi Ödülleri'nde 12 adaylıkla en fazla adaylık elde eden film olan Diriliş, bu adaylıklardan En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini kazandı. 73. Altın Küre Ödülleri'nde kazandığı Drama Dalında En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu ödülleriyle en fazla ödül kazanan film olurken, 69. BAFTA Ödülleri'nde kazandığı 5 ödülle yine en fazla ödül kazanan film oldu.

IMDb puanı: 8.0

The Revenant (Diriliş) filminin konusu

Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir şirket için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde sadece kendileri yoktur. Hem bölgede yaşayan yerliler hem de Fransızlar bölgede soygunlar yapmaktadır. Bir av gününün sonunda boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass’ın ayı ile girdiği mücadele sonrasında hayatta kalmak için yaptıkları anlatılıyor. 

4. Mad Max: Fury Road (Çılgın Max: Öfkeli Yollar) - 2015

4. Mad Max: Fury Road (Çılgın Max: Öfkeli Yollar) - 2015

Yönetmenliğini George Miller’in yaptığı Mad Max: Fury Road (Çılgın Max: Öfkeli Yollar) filminin oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult ve Zoë Kravitz yer alıyor. Avustralya yapımı kıyamet sonrası türündeki aksiyon filmidir.George Miller'in yazıp yönettiği film, Çılgın Max serisinin dördüncü filmidir.. Serinin önceki filmlerinde Mel Gibson tarafından canlandırılan "Mad" Max Rockatansky karakterini Tom Hardy canlandırıyor.George Miller, kıyamet sonrası çölde tuhaf bir konvoy kovalamacasını aksiyon-gerilim filmi olarak Mad Max punk-batı serisini beyazperdeye yansıttı.

IMDb puanı: 7.9

Mad Max: Fury Road (Çılgın Max: Öfkeli Yollar) filminin konusu

Nükleer savaşın ardından dünya, çöllerin yaygınlaştığı ve susuzluk probleminin arttığı bir yer haline gelmiş, aynı nedenle medeniyet çöküşe doğru sürüklenmiştir. Hayatta kalma içgüdüsü had safhada olan Max (Tom Hardy), eşi ve çocuğunu kaybetmenin ardından huzuru ararken, Savaş Çocukları tarafından esir alınır. Bölgenin su ve benzin gibi kaynaklarını elinde tutan hükümdar Ölümsüz Joe'nin bölgesinde kan torbası olarak tutulan Max, her an kaçış için fırsat kollamaktadır. 

3. Warrior (Büyük Dövüş) - 2011

3. Warrior (Büyük Dövüş) - 2011

Gavin O'Connor'ın üstlendiği Warrior (Büyük Dövüş) filminin başrollerinde Tom Hardy, Joel Edgerton, Jennifer Morrison ve Nick Nolte yer alıyor. 2011 yapımı ABD dram filmi Warrior (Büyük Dövüş) filmi iki kardeşin arasında geçen rekabeti anlatıyor. 

IMDb puanı: 8.2

Warrior (Büyük Dövüş) filminin konusu

Warrior, bir dövüşçünün hikayesini anlatıyor. Warrior ( Büyük Dövüş) bir dövüş filmi olmaktan ziyade fedakarlık ve kurtuluş mücadelesi hikayesidir. Alkol, istismar, hastalık ve gergin aile ilişkisinin konu alındığı Warrior ( Büyük Dövüş) filmi bir amaç için mücadele veren iki kardeşin öyküsünü anlatıyor.

2. The Dark Knight Rises (Kara Şövalye Yükseliyor) - 2012

2. The Dark Knight Rises (Kara Şövalye Yükseliyor) - 2012

Christopher Nolan'ın yönetmenliğini üstlendiği, The Dark Knight Rises (Kara Şövalye Yükseliyor) filminin senaryosu Jonathan Nolan ve David S. Goyer tarafından yazıldı. 

2012 yapımı süper kahraman filmi The Dark Knight Rises (Kara Şövalye Yükseliyor) filmi DC Comics'in kurgusal karakteri Batman'den uyarlanan 2005 tarihli Batman Başlıyor (Batman Begins) ve 2008 tarihli Kara Şövalye (The Dark Knight) film serisinin, son filmidir.

Film 2008 yapımı The Dark Knight filmi'nin devamı niteliğindedir. Başlıca oyuncu kadrosunda; Christian Bale Bruce Wayne/Batman olarak başrolde yer almakta, Michael Caine, Gary Oldman,, Morgan Freeman rolünde, Cillian Murphy, Anne Hathaway ve Tom Hardy yer alıyor. Ayrıca Nolan filmde yer alan tom Hardy’in canlandırdığı Bane karakterini oluştururken 1993 yılına ait Knightfall adlı çizgi romandan ilham aldı. Kara Şövalye Yükseliyor filminin müzikleri ise Oscarlı müzisyen Hans Zimmer yaptı. 

IMDb puanı: 8.4

The Dark Knight Rises (Kara Şövalye Yükseliyor) filminin konusu

Kara Şövalye Yükseliyor'da terörist lider Bane'nin yaptığı gizli planları durdurmaya bu sefer ne Bruce Wayne'nin ne de Batman'in gücü yeter. Kedikadın Selina Kyle'ı da kendi safına çeken Bane, Gotham kentini ve halkını ciddi bir tehditle karşı karşıya bırakacaktır. Ne yerel kuvvetler, ne kahraman Jim Gordon ne de ordu olacakların önüne geçemez. Batman ilk kez kendisinden daha güçlü bir rakibe karşı mücadele verecektir.

1. Inception (Başlangıç) - 2010

1. Inception (Başlangıç) - 2010

Yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı Inception (Başlangıç) filminin oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Ken Watanabe, Marion Cotillard, Cillian Murphy, Tom Hardy ve Michael Caine yer alıyor. Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilimkurgu türündeki Inception (Başlangıç) filmi son 25 yılın en iyi filmleri arasında gösteriliyor. Inception (Başlangıç) filmi Film Eleştirmenleri Topluluğu tarafından ‘En İyi Özgün Senaryo Ödülü’nü aldı. 

IMDb puanı: 8.8

Inception (Başlangıç) filminin konusu

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye mal olmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır. Olay yeri ise zihniniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER En iyi ve en çok izlenen 10 Al Pacino filmi (IMDb puanına göre)