En iyi 7 Adam Sandler Filmi ve TV Şovları (IMDb Puanına göre)

Amerikan sinemasının ünlü oyuncularından Adam Sandler, Saturday Night Live programındaki performansıyla tanınmasının ardından birçok Hollywood filminde rol aldı. Sandler, komedyen kimliğiyle öne çıksa da aynı zamanda senarist, müzisyen ve film yapımcısıdır. Happy Madison Productions adıyla 1999 yılında kurduğu yapım şirketi birçok filme imza attı. Şirketin filmlerinin çoğu gişede başarılı olmasına rağmen, eleştirmenlerden kötü not aldı. Adam Sandler dendiğinde akla komedi filmleri gelse de, dram filmlerinde gösterdiği başarıyla izleyicinin beğenisini kazandı. işte IMBD puanlarına göre en beğenilen Adam Sandler filmleri...

02 Şubat 2020, Pazar 11:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
1. Reign Over Me (Hayatı Yakala)

1. Reign Over Me (Hayatı Yakala)

Başrollerini Don Cheadle ve Adam Sandler’ın paylaştığı, 2007 yapımı dram türündeki filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Mike Binder yaptı. Mike Binder’ın Bryan Sugarman karakterine de hayat verdiği filmde; Jada Pinkett Smith, Liv Tyler, Donald Sutherland ve Saffron Burrows gibi ünlü oyuncular rol aldı.

Hayatı Yakala filminin konusu

Bir zamanlar sosyal ve başarılı bir adam olan Charlie, 11 Eylül saldırılarında eşi ve üç çocuğunu kaybeder. Yaşadığı bu travma sebebiyle içine kapanır. Mutlu bir aileye sahip başarılı bir diş hekimi olan Alan ise tüm sahip olduklarına rağmen kendini baskı altında ve mutsuz hissetmektedir. Üniversitede oda arkadaşı olan bu ikilinin yolları tekrar kesişir ve canlanan bu arkadaşlık ikisi için de dayanışmayı anlatan bir hikayeye dönüşür.

IMBb Puanı: 7,4

2.Punch-Drunk Love (Aşk Sarhoşu)

2.Punch-Drunk Love (Aşk Sarhoşu)

Paul Thomas Anderson tarafından yazılan ve yönetilen 2002 yapımı romantik komedi türündeki filmde; Adam Sandler, Emily Watson, Philip Saymour Hoffman, Luis Guzman, Mary Lynn Rajskub ve Robert Smigel rol aldı.

Paul Thomas Anderson, Punch-Drunk Love ile katıldığı Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Adam Sandler filmdeki performansıyla Chlotrudis En İyi Erkek Oyuncu ödülü alırken, Paul Thomas Anderson Chlotrudis 'En İyi Yönetmen' ödülüne layık görüldü.

Aşk Sarhoşu filminin konusu

Psikolojik sorunlara sahip asosyal bir adam olan Barry Egan, yaşamını yedi kız kardeşinin kuşatması altında sürdürmektedir. Küçük bir işletmesi olan Barry’nin hayatı, umursamaz ve özgürlüğüne düşkün Lena ile tanışmasıyla değişir ve birbirinden oldukça farklı olan bu çiftin romantik ve eğlenceli hikayesi başlar. 

IMBb Puanı: 7,3

3. Happy Gilmore (Mutlu Gilmore)

3. Happy Gilmore (Mutlu Gilmore)

Adam Sandler’ın başrol oynadığı 1996 yapımı komedi türündeki Happy Gilmore’un yönetmenliğini Dennis Dugan yaptı. Senaryosunu Tim Herlihy ve Adam Sandler’ın yazdığı filmde, Christopher McDonald, Julie Bowen, Carl Weathers ve Bob Barker rol aldı.

Adam Sandler filmdeki performansıyla Bob Barker ile birlikte “En İyi Dövüş” dalında MTV Film Ödülü kazandı. Happy Gilmore, 12 milyon dolarlık bütçesiyle 41,2 milyon dolarlık hasılat elde ederek gişede hedeflediği başarıyı yakaladı.   

Mutlu Gilmore filminin konusu

Kavgacı ve sert bir mizaca sahip olan Happy Gilmore, hayatının büyük bir kısmını babaannesiyle geçirmiştir. Babaannesinin evini kurtarmak için para bulmaya çalışan Gilmore, çocukken babasından öğrendiği hokeye yönelmiştir. Ancak uyumsuzluğu nedeniyle hokey takımına alınmaz. Sonunda kendini golf oyuncusu olarak bulur ve golf turnuvasına katılır. 

IMBb Puanı: 7

4. 50 First Dates (50 İlk Öpücük)

4. 50 First Dates (50 İlk Öpücük)

Peter Segal’ın yönetmenliğini üstlendiği 2004 yapımı romantik komedi türündeki filmin başrollerini Adam Sandler ve Drew Barrymore paylaştı. Barrymore ve Sandler birlikte rol aldıkları Evlilik Öpücüğü’nden sonra, 50 İlk Öpücük ile tekrar bir araya geldi.

Adam Sandler ve Drew Barrymore filmdeki performanslarıyla, People’s Choice Favori Ekran Kimyası Ödülü ve En İyi İkili dalında MTV Film Ödülü’ne layık görüldü. 

50 İlk Öpücük filminin konusu

Henry, uzmanlık alanı deniz hayvanları olan çapkın bir veterinerdir. Görev yaptığı Deniz Yaşamı Parkı’na gelen turistlerle kısa süreli ilişkiler yaşayan Henry’nin hayatında aşka yer yoktur. Her gece hafızasının silinmesine neden olan nörolojik bir rahatsızlığa sahip sanat öğretmeni Lucy ile karşılaştığında işler değişir. Henry, Lucy’yi her gün kendine yeniden aşık etmek için büyük bir mücadeleye girecektir.  

IMBb Puanı: 6,8

5. The Wedding Singer (Evlilik Öpücüğü)

5. The Wedding Singer (Evlilik Öpücüğü)

Senaryosu Tim Herlihy tarafından kaleme alınan, Frank Coraci tarafından yönetilen 1998 yapımı romantik komedi türündeki filmin başrollerini Adam Sandler ve Drew Barrymore paylaştı.

Müzikal öğeler içeren The Wedding Singer, 2006 yılında Broadway'de müzikal olarak yayınlandı.

The Wedding Singer Konusu

Düğün şarkıcısı olan Robbie Hart, gittiği bir düğünde garsonluk yapan Julia Sullivan’la tanışır ve ikili arasında bir arkadaşlık başlar. Robbie sevgilisinin kendisini terk etmesinin ardından kötü günler geçirir ve bir süre eve kapanır. İçinde bulunduğu bu durumu atlatamasa da işine döner. Bu sırada Julia evlilik hazırlıkları yapmaktadır. Robbie Julia’nın nişanlısı ile tanışır ve onun Julia’ya uygun biri olmadığını anlar. Fakat artık Julia’ya aşıktır ve onu üzmemek için bunu ona söyleyemez. 

IMBb Puanı: 6,8

Adam Sandler TV Şovları / Remote Control (Uzaktan Kumanda)

Adam Sandler TV Şovları / Remote Control (Uzaktan Kumanda)

Adam Sandler, 1987-1990 yılları arasında MTV'de yayınlanan bir televizyon şovu olan Remote Control’un oyuncu kadrosunda yer aldı.

Beş sezon devam eden programın oyuncuları arasında, Craig Vandenburgh, John Ten Eyck, Denis Leary, Roger Kabler ve Steve Treccase gibi isimler de vardı. 


Saturday Night Live

Saturday Night Live

NBC`s Saturday Night adıyla 1975 yılında başlayan ve Saturday Night Live adıyla hala devam eden program haftada bir yayınlanıyor. Programda ünlü komedyenlerin oynadığı skeçlere yer veriliyor.

Adam Sandler, 1990-1995 yılları arasında programın kadrosunda yer aldı. Bu program Adam Sandler’ın kariyerinde önemli bir yere sahiptir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER En çok izlenen 4 Aamir Khan Filmi (IMDB Puanları)