İmranlı'da yeni ilkokul inşa ediliyor

İmranlı'da yeni ilkokul inşa ediliyor

İmranlı'da yeni ilkokul inşa ediliyor

04 Mayıs 2021, Salı 15:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yasin KIRAS/İMRANLI (Sivas), (DHA)- SİVAS'ın İmranlı ilçesinde dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Atatürk İlkokulu'nun yerine yenisi yapılıyor. 8 derslikli okulun temellerinin sokağa çıkma yasağının bitmesinin ardından atılması planlanıyor. 
2020 yılında dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkımı yapılan Atatürk İlkokulu, yenilenen yüzüyle tekrar eğitime kazandırılacak. Temel atma öncesinde okulun yapılacağı alana 10 santimlik beton döküldü. Okulun temelinin sokağa çıkma yasağı sonrasında atılması planlanıyor. Bölgede incelemede bulunan İmranlı Kaymakamı Hüseyin Çamkerten, yüklenici firma ve şantiye yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Okulda 8 derslik, fen laboratuvarı, bilişim sınıfı, 2 atölye, kütüphane, rehberlik servisi, 2 idare odası, kantin, spor salonu, mescit ve toplantı odası yer alacak. 
İmranlı Kaymakamı Hüseyin Çamkerten, "İlçemize kazandırılan bu eserin bir an önce bitirilmesi için takipte olacağız. Yeni okulumuzun ilçemize kazandırılması için çaba sarf eden, alın teri döken herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Okulumuzun İmranlı için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İmranlı Kaymakamı Çamkerten'den kurslara ziyaret