İnanılmaz iş teklifi

İnanılmaz iş teklifi

27 Nisan 2010, Salı 11:24
A A
İnanılmaz iş teklifi

Etstur, "İştebenimtatilim.com" internet sitesinden yapacağı iş başvurusu kabul edilecek bir çifte, hem yıl boyunca tatil imkanı, hem de 5 bin TL maaş imkanı sağlayacak.

İş teklifi için seçilecek çiftten bu yıl boyunca beklenen tek şey ise seyahat deneyimlerini, destinasyon bilgilerini ve anılarını misafirlerle interaktif mecralar üzerinden paylaşmaları olacak.

İşe alınacak çift, yıl boyunca tek kuruş ödemeden Türkiye’yi ve dünyayı gezecek. Ayrıca 5 bin TL maaş alacak çiftin tüm sağlık harcamaları ve sosyal güvenceleri tur şirketi tarafından karşılanacak.

Etstur İnsan Kaynakları Müdürü Feyza Görgü, iş başvurusuyla ilgilenen adayların "www.istebenimtatilim.com" sitesine kendilerini tanıtan en az 60 en çok 120 saniyelik videolarını ve fotoğraflarını ekleyerek başvuru formlarını çift olarak doldurmaları gerektiğini söyledi.

Başvuruların 17 Mayısa kadar yapılacağını bildiren Görgü, "İnsan Kaynakları firması Adecco, en az lise mezunu adayların başvurularını inceleyerek uygun bulduklarını mülakata çağıracak. 1 Haziranda firma başvuruları 10 çifte yani 20 adaya indirerek Etstur ile paylaşacak" dedi.

Adayların 2-3 Haziranda web sitesinde tanıtılacağını belirten Görgü, şöyle konuştu:
"Seçilen çiftleri desteklemek isteyenler, adaylara oylarını vererek beğenilerini paylaşabilecekler. Misafirlerin vereceği bu oylar işe alınacak çiftin belirlenmesinde etkili olacak.

Etstur İşe Alım Kurulu da bu oyları göz önünde bulundurarak 1 asil 2 de yedek çifti seçecek. Asil çifte iş teklifinde bulunularak 15 Haziranda ilk tatiline çıkması sağlanacak."

"AMAÇ, TATİLİ DOĞRU PLANLAMA BİLİNCİ OLUŞTURMAK"

Görgü, "Çalışmayı hayata geçirmelerindeki amaçla ilgili" soruya, "Bu hepimizin kurduğu bir hayaldir aslında. Pek çok insana en büyük hayallerinin ne olduğu sorulduğunda, verdikleri yanıtlar arasında mutlaka dünyayı dolaşmak ve gezmek yer alır" yanıtını verdi.

Proje ile Türkiye’de tatil kültürünü bir adım daha geliştirmeyi hedeflediklerini dile getiren Görgü, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bütün bir yıl tatil için çalışıyoruz ama kimi zamanlar doğru tatili bir iş gibi planlamamız gerektiğini unutabiliyoruz veya vakit bulamıyoruz. Biz tatil planlamayı ve tatil yapmayı çok ciddi bir iş olarak görüyoruz ve bu işte başarılı olabilmek için de işini iyi bilen, Etstur gibi profesyonel seyahat uzmanlarına ihtiyaç vardır.

Amacımız, tatil işini ciddiye alan profesyonel bir seyahat acentesinin sağlayacağı avantajları, bu çiftle beraber misafirlerimize gösterebilmek. Seçilecek çift, yıl boyunca tatillerinde yaşadıklarını, gördüklerini bloglarında yazacak, fotoğraflarını, deneyimlerini tüm misafirlerimizle yıl boyunca paylaşabilecek."

"TATİL YAPMAKTAN KEYİF ALMAYI BİLEN ÇİFT İSTİYORUZ"

Feyza Görgü, aradıkları çiftle ilgili özellikleri şöyle sıraladı:
"Öncelikli olarak, tatil yapmaktan keyif almayı bilen bir çift istiyoruz. Yani, gittiği yerlerin sadece turistik bölgelerini görmekle yetinmeyen, şehrin derinliklerinde kaybolmayı seven, gezgin ruhlu bir çift arıyoruz.

Hiç bilinmedik mekanlarda, plajlarda, restoranlarda gönüllerince eğlenmelerini istiyoruz. Bunun dışında iyi derecede yabancı dil bilmeleri, iyi bir eğitime sahip olmaları, iyi fotoğraf ve video çekimi yapabilmeleri, blog yazabilmeleri aranan önemli özellikler arasında."

Çalışma kapsamında iyi tatil yapmayı bilen, gezgin ruhlu bir çifti işe alıp, yıl sonuna kadar onların seçecekleri yerlere tatile gitmelerini isteyeceklerini ifade eden Görgü, "Onlar da bu tatillerde, yaşadıklarını, gördüklerini videoya çekip, kendi bloglarında yazıp, fotoğraflayıp deneyimlerini tüm misafirlerimizle yıl boyunca paylaşabilecekler" diye konuştu.

Görgü, çalışmanın yıl boyunca süreceğini kaydetti.

"İŞE ALINACAK ÇİFTİ GÜZEL İMKANLAR BEKLİYOR"

İşe kabul edilecek çiftin, Etstur’un sunduğu bütün yurt içi, yurt dışı tatil paketlerinden yararlanabileceğini anlatan Görgü, şu bilgiyi verdi:
"İlk destinasyonu kendileri belirleyecek olan çift diğer rotaları, Etstur’un internet sitesine giren tatilseverlerin oylamalarını göz önünde bulundurarak da seçebilecek. Bununla birlikte, çiftin her türlü ulaşım, vize, konaklama, yeme içme ihtiyaçları Etstur tarafından karşılanacak ve her ay çiftimiz toplam 5 bin TL maaş alacak. Sağlık ve sosyal güvenceleri de Etstur tarafından sağlanacak.

Çalışmanın tanıtımı 10 Mayısa kadar ulusal TV kanallarından yapılacak. Gazetelerde başvuru koşullarını anlatan ilanlar yer alacak. www.istebenimtatilim.com sitesinden katılım koşulları öğrenilebilir, başvurular gerçekleştirilebilir."

Elif Koçak / AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.