İnatçı kirpiklerinizi bu yöntemlerle uzatın

Kirpiklerimiz daha uzun olsun, daha dolgun görünsün ve akılları baştan alsın diye yapmadığımız şey kalmıyor. Peki nasıl uzatacağız kirpiklerimizi? İşte basit ipuçları...

24 Ocak 2019, Perşembe 14:40 Son Güncelleme:
A A
MUTLAKA SERUM KULLANIN

MUTLAKA SERUM KULLANIN

Cilt ve saç bakımı olduğu kadar kirpik bakımı da son derece önemlidir. Kirpiklerinizi güçlendirmek için serumlardan faydalanabilirsiniz. Serum dışında kirpiklerinize tatlı badem yağı da sürebilirsiniz.  

MASKARA SEÇİMİNE DİKKAT EDİN

MASKARA SEÇİMİNE DİKKAT EDİN

Kirpiklerinizin tipini iyi bilmeniz, maskarayı doğru seçmenize yardımcı olacaktır. Kısa kirpikler için kirpikleri uzatma etkili, seyrek kirpikleri içinse yoğun gösteren maskaralar kullanabilirsiniz.

KİRPİK KIVIRICISI KULLANIN

KİRPİK KIVIRICISI KULLANIN

Maskara sürmeden önce kirpik kıvırıcısı kullanarak kirpiklerinizin daha uzun ve kıvrık görünmesini sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırmadan önce fön makinesi ile kirpik kıvırıcınızı ısıtarak daha kalıcı bir etki sağlayabilirsiniz.

MASKARA ÖNCESİ BAZ UYGULAYIN

MASKARA ÖNCESİ BAZ UYGULAYIN

Maskarayı kullanmadan önce mutlaka kirpiklerinize bir baz uygulaması yapın. Bu maskara bazları, kirpiklerinizin hem daha yoğun ve uzun görünmesini hem de daha rahat temizlenmesini sağlar.

MASKARAYI DOĞRU UYGULAYIN

MASKARAYI DOĞRU UYGULAYIN

Maskarayı sürerken her zaman dipten uca doğru uygulayın. Kirpikleri tek tek ayırabilmek için zikzak hareketler yapabilirsiniz. Böylece kirpikleriniz çok daha dolgun görünecektir.

KİRPİKLERİNİZİ KORUYUN

KİRPİKLERİNİZİ KORUYUN

Kirpiklerinizin daha sağlıklı uzaması ve dökülmemesi için hava almaları gerekir. Bu yüzden maskara sürdükten sonra mutlaka kirpiklerinizi temizleyin. Özellikle uyumadan önce kirpiklerinizin daha sağlıklı olmasına ve daha gür görünmesini istiyorsanız bu maddeyi atlamayın.

Sıradaki haber yükleniyor...