İnce belli görünmenin püf noktaları: Kalın belli kadınlar nasıl giyinmeli?

İnce bel, bir kadını en feminen gösteren unsurlardan biridir. Eğer ince bir beliniz varsa kendinizi daha seksi hisseder, her kıyafetin daha çok yakıştığını hissedersiniz. Eğer ince belli değilsiniz 'kalın bellli kadınlar nasıl giyinmeli?' diye sormanız normal. İnce belli görünmek elbette mümkün. İnce belli görünmenin püf noktalarını anlattık.

15 Nisan 2021, Perşembe 14:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ya tamamen uzun ya da mini

Ya tamamen uzun ya da mini

Beliniz vücudunuzun diğer bölgelerine oranla daha kalınsa dikkati bacaklarınıza yöneltecek etekler kullanmaya çalışın. Ya tamamen uzun etekler giyin ya da mini etekleri tercih edin. orta boy eteklerden kesinlikle uzak durun , böyle etekler tüm ilgiyi belinize yönlendirecektir.

 Vatkalı gömlekler ve ceketlere yönelin

Vatkalı gömlekler ve ceketlere yönelin

80'ler dönemi kıyafetlerini gözünüzün önüne getirin. Herkes vatkalı, bütün beller incecik. Omuz bölgesinin genişlemesi, bel bölgesinde ilüzyon yaratarak daha ince görünmesini sağlar. 

V yakaya güvenin

V yakaya güvenin

Derin V yakalar, belinizin daha ince görünmesini sağlayacağı için giydiğiniz kıyafetlerin yaka detayının V şeklinde olmasına özen gösterin. Kıyafetinizde kuplar, ince bel etkisi yaratabilir. Ancak beliniz çok kalın ise bu tür detayların olmamasına özen gösterin. Aksi takdirde belinizi daha kalın gösterebilir. 

A kesim etek ve elbiseler

A kesim etek ve elbiseler

A kesim etek ve elbiseler de bize bu konuda yardımcı olan parçalardan... Etekleri vücudunuza oturan üstlerle giyin. Etkiyi artırmak için stilettoları unutmayın. 

Yüksek bel pantolonlar ve etekler en yakın arkadaşınız olmalı

Yüksek bel pantolonlar ve etekler en yakın arkadaşınız olmalı

Gardırobunuzda yüksek bel parçalara ağırlık vermelisiniz. Yüksel belli etek ve pantolonlar belinizi daha ince gösterir ve göz yanılması sağlayarak bel hattınızı yeniden çizer. Özellikle yüksek bel kumaş ve jean pantolonları gardırobunuza katabilirsiniz. Beli daha ince göstermek için; yüksek bel parçaları topuklu ayakkabılarla tamamlayın.

Doğru kemer sizi incecik yapar

Doğru kemer sizi incecik yapar

Beliniz kalınsa, kemer takmayacaksınız diye bir durum yok. Bilakis, kemerlerden bu konuda yardım alabilirsiniz. Sadece kendiniz için doğru kemerleri kullanmanız gerekiyor. Korse kemerleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak taktığınız kemerin koyu tonlarda ve kıyafetinizle aynı renklerde olmasına dikkat edin. Peplum görüntüsü yaratan deri kemerlerden bulursanız, mutlaka edinin. İnce kemerleri de kullanabilirsiniz ama kıyafetinizle aynı tonlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Kemerlerde gösterişli toka, süs, renk vb. detaylardan kaçının. Sade kemerlerden edinin.

Bol paça pantolonlar

Bol paça pantolonlar

Pantolon tercihinizde paça kısmının bol olması, bel bölgenizle kontrast oluşturarak daha ince görünmesini sağlar. Bu tarz pantolon seçimlerinizde yüksek belli modelleri tercih etmek, bellinizin en dar olduğu noktayı daha çok belirginleştirecektir.

Trençkotlar

Trençkotlar

Karın bölgenizin görünümünü küçültmek için bel kısmından kemer ile bağlanan bir kaban veya trençkot tercih edin. Bu stili doğru uyarlamak için beldeki kemerin, bel çizginize tam denk geldiğine emin olmalısınız.

Dikey çizgiler

Dikey çizgiler

Yatay çizgili parçaların sizi olduğunuzdan daha kalın gösterdiğini duymuş olabilirsiniz. Dikey çizgiler de yatay çizgilerin tam aksine sizi olduğunuzdan daha ince gösterir. Dikey çizgilere sahip bir bluz veya tişörtle hayal ettiğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İspanya Kraliçesi Letizia kırmızılar içinde