İnce dudaklar nasıl kalın gösterilir? İnce dudaklılar için A'dan Z'ye ruj sürme rehberi

İnce dudaklar nasıl ruj sürmeli? Pek çok kadının bu soruyu dudaklarını daha kalın göstermek için sorduğunu biliyoruz. Peki ince dudaklar nasıl kalın gösterilir? Aslında bu iş makyajla çok basit, öyle dudak dolgusuna binlerce lira harcamanıza da gerek yok. İnce dudaklar için ruj seçimi, sizin işinizi görecek. Önemli olan ince dudaklılar nasıl ruj sürmeli sorusunu cevaplayabilmekte. İnce dudaklılar için bir rehber hazırladık.

18 Eylül 2020, Cuma 12:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Adım

1. Adım

İlk adımda elmacık kemiklerinize uyguladığınız kontur mantığını dudaklarınıza uygulayın. Alt dudağınızın hemen altına kontur pudranızı yelpaze bir fırçayla hafifçe dağıtın. Bu yöntemle dudağa gölge vererek onu daha hacimli göstereceksiniz.

 2. Adım

2. Adım

Ten renginizden daha açık tonda nude bir kalemle – bu göz kalemi de olabilir – üst dudak çizginizi dışardan takip edin ve parmağınızla fazla dağıtmadan keskinliğini azaltın. Krem rengi kalem dudak çizgisini belli belirsiz bir hale getirip dudak çerçevesine ışık katarak olduğundan daha büyük gösterir.

  4. Adım

4. Adım

“Cupids Bow” denen üst dudağınızın birleşim yerine highlighterınızı belli belirsiz bir şekilde sürün. Bunun için parmağınızı ya da bir far karıştırma fırçası kullanabilirsiniz. Buraya süreceğiniz highlighter dikkatleri kendine çekerek üst dudağınızı daha kalkık gösterecek.


 5. Adım

5. Adım

Son olarak çıplak dudaklarınızın ortasına şeffaf bir parlatıcıyı yedirin. Ürünü tüm dudağınıza yaymamaya ve sadece orta bölgede kalmaya dikkat edin. Dudak ortasına sürülen parlatıcı ışığı yansıtarak daha volümlü bir dudak illüzyonu yaratmak için birebir!

 İnce dudakları kalın göstermek için 6 püf noktası

İnce dudakları kalın göstermek için 6 püf noktası

1. Koyu renkler kullanmayın

Koyu renk ruj sürmeyi çoğu kadın sever. Ancak koyu renk rujlar, ince dudaklarınızın daha çok ön plana çıkmasına neden olur. Bunun yerine ten rengi ya da açık pastel tonlarında pembe ruj kullanın. Ten renginizde bir dudak kalemi ile dudak çizginizi çizin. Daha sonra aynı kalemle dudağınızın içini de boyayın. Son olarak kremsi nötr tonda bir ruj sürün.

 2. Dudak parlatıcısını bütün dudağınıza sürmeyin

2. Dudak parlatıcısını bütün dudağınıza sürmeyin

Sadece üst ve alt dudaklarınızın ortasına sürün. Bu şekilde sürmek dudaklarınıza aydınlık vererek üç boyutlu etki kazandırır. Üst dudağınızın ortasının teniniz ile birleştiği çukura da son olarak aydınlatıcı sürerek ince dudaklarınızı daha büyük gösterin.

 3. Diş fırçasından yardım alın

3. Diş fırçasından yardım alın

Dudaklarınıza ruj sürmeden önce diş fırçası ile yavaş hareketlerl dudağınızı fırçalayın. Bu sadece derideki ölü hücreleri temizlemekle kalmaz ayrıca dudakların daha dolgun gözükmesini sağlayan kan akışını da hızlandırır. 


 4. Dudaklarınızı da güneşten koruyun

4. Dudaklarınızı da güneşten koruyun

UV ışınları, cildiniz kadar dudaklarınızın da zarar görmesine neden olur. Kolajen, güneş ışığı ile azalır ve dudaklarınızın ince gözükmesine neden olur. Bunun için en az 15 koruma faktörlü ruj ya da nemlendirici ile dudaklarınızı koruyun. 


 5. Dudaklarınız da yaşlanır

5. Dudaklarınız da yaşlanır

Anti-aging bakımı sadece cildiniz için geçerli değildir. Dudaklara dolgunluk veren içinde peptitler ve hiyalüronik asit bulunan dudak kremleri kullanın. Siz uyurken dudaklarınız dolgunlaşır ve güne büyük dudaklarla uyanırsınız.

  6. Göz makyajından yardım alın

6. Göz makyajından yardım alın

Gözlerinizi ön plana çıkararak dudaklarınızın ince gözükmesini gizleyebilirsiniz. Bunun için kaşlarınızı belirginleştirin, buğulu bir göz makyajı yapın ve kirpiklerinizi uzatın.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yağlı ciltler için Koreli kadınlardan 6 çözüm önerisi