İnce telli saçlar için bakım tüyosu: Hindistan cevizi suyundan daha iyisi yok

İnce telli saçlar için bakım kolay değildi. İnce telli saçlar yağ kullanınca ağırlaşır, maske yapınca tutmaz, krem kullanınca yağlanır. Dolayısıyla ince telli saçlara bakım yapmak için doğru formülü bulmak zordur. Peki ince telli saçlar nasıl hayata döndürülür? Yardımımıza bu noktada hindistan cevizi suyu çıkıyor. Peki hindistan cevizi suyu nasıl kullanılır anlattık.

18 Şubat 2021, Perşembe 13:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Saç derisini besler

Saç derisini besler

Hindistan cevizi suyu, bazı vitamin ve mineraller açısından zengindir, bu da onu doğal bir anti-enflamatuar yapar. Hindistan cevizi suyu, kafa derisindeki yağ oranını da dengeler.


Kepeği önler

Kepeği önler

Nemlendirme, kuru saç derisini önler, bu nedenle kepeği tedavi etmek ve önlemek için de kullanılabilir. Anti-enflamatuar özellikler, pul pul döküler kafa derisine yardımcı olur.

Nem ve hacim

Nem ve hacim

Hindistan cevizi suyu, saçı ağırlaştırmadan nemlendirir. Su, saç teline derinlemesine nüfuz eder ve mükemmel bir şekilde nemlendirir. Su, yağın yumuşatıcı özelliklerine sahip değildir, ancak hidrasyon ve hacim garantilidir.

Saçı ağırlaştırmadan yumuşaklık verir

Saçı ağırlaştırmadan yumuşaklık verir

Saç üzerindeki nemlendiriciler etki ederken aynı zamanda da ince telli saçları ağırlaştırır: hindistan cevizi suyu ağırlaştırmadan ve ince telli saçları sönük ve yağlı göründürmeden doğal parlaklığını ve yumuşaklığını destekler.

Saç tellerinin güçlendirir

Saç tellerinin güçlendirir

Kuru saçlar genellikle kırılgan ve dökülmeye yatkındır. Kuruluk ve kırılganlık da saçların incelmesine neden olur. Hindistan cevizi suyu telleri nemlendirir, elastikiyetini arttırır ve kırılmalarını azaltır. Ayrıca, yeni saçların büyümesini de teşvik edebilir.

Saçlarınız için hindistan cevizi suyu nasıl kullanılır?

Saçlarınız için hindistan cevizi suyu nasıl kullanılır?

Şeker veya yoğun yağ içermeyen hindistan cevizi suyunu seçmek önemlidir. Sadece organik su saçınıza maksimum fayda sağlamakla kalmaz aynı zamanda, şekillendirirken de yardımcı olur. Saçınızı şampuanladıktan sonra ekstra nem için hindistan cevizi suyu ile durulayabilirsiniz. Suyu başka bir ürün ile inceltmeden uygulayın ve ek olarak, şampuan veya saç kremine de ekleyebilirsiniz.

Hindistan cevizi suyundan nemlendirici sprey

Hindistan cevizi suyundan nemlendirici sprey

Bir bardak hindistan cevizi suyu ve bir bardak su karıştırılır ve ardından karışım sprey şişesine aktarılır. Bu spreyi taramadan veya saça şekil vermeden önce ıslak saça uygulayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Boyun bölgesi kırışıklıkları için alternatif çözümler