İndirimli şekilde kıyafet alışverişi yapmanın 10 basit yolu

Ucuz kıfafet nasıl alınır? Mağazalara gidip, AVM'lerde rastgele rastgele alışveriş yaparak alışveriş yapmak kolay. Asıl zor olan ucuz kıyafet. 'Ucuz kıyafet nerden alınır?' sorusunun ise pek çok cevabı var. Elbette kimse daaha ucuza alabileceği kıyafetleri pahalıya almak istemez. İçinden geçtiğimiz dönemde biraz ev ekonomisi yapmak istiyor, cüzdanınızı düşünüyorsanız ucuz giyimin yolları var.

03 Eylül 2020, Perşembe 00:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Sormanız gereken sorular

Sormanız gereken sorular

Modanın ihtiyaca bağlı bir sektör olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu nedenle arada sırada şu soruları kendimize sormakta fayda var: 

  • Alacağım ürünü bir defadan fazla giyebilecek miyim? 
  • Onu başka parçalarla kombin edebilir miyim? 
  • Yoksa bir kere giydikten sonra dolaba kaldırıp unutacak mıyım?

 Alo 175 seçeneğini unutmayın

Alo 175 seçeneğini unutmayın

Bazı kampanyalarda yalancı indirimler yapıldığını da aklınızdan çıkarmayın. Dolandırılmalara karşı tespit ettiklerinizi Ticaret Bakanlığı’na ve Alo 175’e bildirin. Haksız Fiyat Artırımı mobil uygulaması üzerinden internet yoluyla da şikâyet edin ki bu firmalara gereken cezalar uygulansın.


   Mağazalardan gelen bildirimlerin üyeliklerinden ayrıl

Mağazalardan gelen bildirimlerin üyeliklerinden ayrıl

Hem telefon hem de e-postalarına gelen, sürekli bir şeyler satın almanı tetikleyen ve her saniye indirim, yeni sezon hatırlatmaları yapan mağaza üyeliklerden bir kısa mesaj veya tıklama ile ayrılman mümkün. Bunun için mutlaka zaman ayır. Pişman olmayacaksın.


 Klasikleri güncelleyin

Klasikleri güncelleyin

Her kadının gardırobunda bulunması gereken klasik parçaları sezonun trendi modelleriyle karıştırmak sizi ‘yeni’ göstermeye yeter. Yani klasiklere yatırım yapmaktan korkmayın.

  Alternatif adresleri keşfedin

Alternatif adresleri keşfedin

Sezonun trendlerini takip etmek için alternatif mağazalarda uygun fiyata birçok parça bulabilirsiniz. Birçok ünlü markanın üretimi Türkiye’de yapıldığı için ihraç fazlası ürünleri satan mağazalarda seçenek bol. Beyoğlu’ndaki Terkos ve Atlas pasajları ile Beyoğlu İş Merkezi’ndeki mağazalarda çok uygun fiyatlara trendi kıyafetler bulabilirsiniz. Ayrıca lüks tasarımların alt markalarına da mutlaka göz atın. Marc Jacobs’ın koleksiyonları çok pahalı ama alt markası Marc by Marc Jacobs o kadar değil. Alexander McQueen’in alt markası McQ da keşfe değer.


 Karşılaştırma sitelerine bir göz atın

Karşılaştırma sitelerine bir göz atın

E ticaret sitelerinin artması ve genel anlamda ticaretin giderek daha çok oranda internete kayması beraberinde bazı yardımcı sitelerinde oluşturulmaya başlanmasını sağladı. Artık satın almayı düşündüğünüz ürünlerin satışta olduğu internet sitelerini fiyatlar açısından karşılaştıran ve bunu saniyeler içinde karşınıza çıkaran siteler var.  Alacağınız ürünü sipariş vermeden önce fiyat karşılaştırma siteleri ‘nde bir tur atmanızda ve bunu başarılı bir alışkanlık haline getirmenizde gerçekten fayda var. Böylece bir zaman sonra rutin olarak alış veriş öncesi ürün karşılaştırma işlemi yapmadan satın alım yapmamayı öğrenecek, bunun oldukça fazla faydasını göreceksiniz.


 Mevsim dışında alışveriş yapın

Mevsim dışında alışveriş yapın

Sezon dışı ürünleri çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Çünkü kışın kışlık, yazın ise yazlık kıyafetlere talep fazla oluyor. Kış alışverişinizi yazın veya yaz alışverişinizi kışın yaparsanız %60 a varan bir tasarrufa ulaşabilirsiniz.

 Defolu ürünlere şans verin

Defolu ürünlere şans verin

Defolu ürün diye bir şey duydunuz mu? Örneğin bazı yerleri kaçık ya da lekeli olan bir kazak 50 TL’yken 15 TL’ye satılabiliyor. Kaçıkları dikmekse evdeki iğne ipliğe bakıyor. Bunun da ekstra bir ücreti olmayacağı gibi yine ekstreyi gayet hafifletiyor.


  Pazarlık

Pazarlık

Bir satıcının en büyük becerisi alınacak ürünü yüksek fiyattan satmaktır! Bu küçük pazarlama taktiğini deneyin, ikna kabiliyetinizle istediğiniz ürünü çok daha uygun bir fiyata aldığınızı görebilirsiniz.


  Promosyonları değerlendirin

Promosyonları değerlendirin

Alışveriş ya da tatil amaçlı gittiğiniz yerlerde fatura ya da fişle birlikte elinize tutuşturulan kağıtları hiç incelediniz mi? Çoğunda indirim kuponu ya da promosyonlu ürün olduğu yazıyor. İşte bu durumları boşvermeyin! Örneğin 60 TL’lik bir indirim kuponu yakaladınız ve 120 TL’ye gördüğünüz bir kazağı almak istediniz işte çöp yerine cüzdana giden bu kupon yarı yarıya indirimiyle şişen kredi kartı ekstrelerini hafifletecektir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Talihsiz kazanın yıl dönümünde: Lady Diana'nın ilginç stil notları