İnegöl Belediyesi ekipleri karla mücadeleye hazır

İnegöl Belediyesi ekipleri karla mücadeleye hazır

İnegöl Belediyesi ekipleri karla mücadeleye hazır

31 Aralık 2019, Salı 15:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL(Bursa),(DHA)-BURSA İnegöl Belediyesi, ilçede etkili olması beklenen kar yağışı öncesi karla mücadele çalışmalarına yönelik hazırlıklarını tamamladı. Belediye Başkanı Alper Taban, her vardiyada 92 personel ve toplamda 32 iş makinesi ile 116 mahallede karla mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İnegöl için yapılan yoğun kar yağışı uyarısının ardından karla mücadele ekiplerini teyakkuza geçiren İnegöl Belediyesi, karla mücadele çalışmaları için ekip ve ekipman hazırlıklarını tamamladı. Beklenen yağış öncesinde karla mücadele hazırlıkları hakkında bilgi veren Başkan Alper Taban, her vardiyada 92 personel ve toplamda 32 iş makinesi ile karla mücadeleyi sürdüreceklerini ifade etti.

“KARLA MÜCADELEYİ EN ETKİN ŞEKİLDE YÜRÜTECEĞİZ”

Başkan Taban, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “İnegöl Belediyesi olarak, Temmuz ayında 28 adet yeni temizlik aracını belediye bünyesine kazandırmıştık. Geçtiğimiz günlerde de karla mücadele araçları, fen işleri, temizlik işleri ve park bahçeler müdürlüklerinde kullanılacak kamyonetler ile arazi tipi araçlar ve binek araçların bulunduğu 29 araçlık yeni bir filo daha İnegöl Belediyesi bünyesine kattık. Güçlenen araç filomuzla ve özverili ekip arkadaşlarımızla birlikte karla mücadeleyi en etkin şekilde yürüterek, gündelik hayatın sekteye uğramaması için çalışacağız. Sistemimizi güçlendirmeye, eksik ve açıkları kapatmaya, daha sağlıklı adımlarla hemşerilerimize en iyi hizmeti sunmak için gayret ediyoruz” dedi.

“KARIN TÜM OLUMSUZLUKLARINI BELEDİYE OLARAK ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

İnegöl Belediyesi olarak kış mevsiminde yürüttükleri karla mücadele çalışmaları ilk karın düşmesiyle birlikte başladığını belirten Taban, “Çalışmalarımız 3 adet greyder, 4 adet otomatik tuzlama ve kar küreme aparatlı 6x4 kamyon, 3 adet kar küreme aparatlı 6x4 kamyon, 9 adet kazıcı yükleyici, 9 adet kamyonet, 2 adet yükleyici kepçe, Büyükşehir Belediyesine ait 2 greyder ve 14 operatör ve 16 şoför ile birlikte yürütülmektedir. Ekiplerimiz kar yağışının olduğu yüksek kesimlerde çalışmalara başladı. Stoklarımızda bulunan 500 ton tuzumuz ile koordineli şekilde karla mücadele çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Şuan için şehir merkezinde kar yağışı başlamadı ancak bu konuyla ilgili olarak görevlendirmemizi yaptık. Gündüzleri kaldırım ve yürüyüş yollarında biriken kar ve tuzlama mücadelesi için Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait 62 personelimiz görevlendirildi. Kar yağışının günlük hayatı olumsuz etkilememesi için tüm birimlerimizle teyakkuzdayız. Kar yağışının oluşturabileceği tüm olumsuzlukları İnegöl Belediyesi olarak biz bertaraf etmeye hazırız. Ancak oluşabilecek olumsuzluklar noktasında halkımızı uyarmak istiyorum. Soba zehirlenmeleri, don olayı gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı halkımızın tedbirli olmasını özellikle rica ediyorum” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Asansör boşluğuna düşen işçi, yaralandı