İngiliz ordusu ona emanet

İngiltere’de savunma bakanlığı koltuğuna ilk kez bir kadın oturdu. Dünyanın en güçlü ordularından birinin sorumluluğunu üstlenen Penny Mordaunt, eskiden sirklerde sihirbaz asistanlığı yapıyordu.

04 Mayıs 2019, Cumartesi 08:51
A A
GÜVENLİK SKANDALI

GÜVENLİK SKANDALI

İngiliz basını hükümetin, 5G ağının geliştirilmesi için Çinli Huawei şirketine sınırlı izin vereceğini ileri sürmüştü. Bu bilgiyi basına sızdırdığı gerekçesiyle Savunma Bakanı Gavin Williamson görevinden alınmıştı. Williamson’ın yerine Kadın ve Eşitlik Bakanı Penny Mordaunt getirildi. Mordaunt, İngiltere’de Savunma Bakanlığı koltuğuna oturan ilk kadın oldu.

TV YILDIZI OLDU

TV YILDIZI OLDU

Dünyanın en güçlü ordularından birinin sorumluluğunu üstlenen Mordaunt, siyasete atılmadan önce sirkte sihirbaz asistanlığı yaptı, donanmada görev aldı.

Milletvekiliyken katıldığı bir televizyon yarışma programında da akrobasi ve dalış yeteneklerini sergileyerek büyük ödülü kazanmıştı. Mordaunt ödülü kimsesiz çocuklar için bağışlamıştı.

İLK GÖRÜŞME PRENS’LE

İLK GÖRÜŞME PRENS’LE

Mordaunt, savunma bakanı olarak ilk görüşmesini Prens William ile yaptı. Prensle birlikte, nükleer denizaltılarda görev yapan askerleri Westminster Sarayı’nda ağırlayan Mordaunt, “1969’dan beri, 7 gün 24 saat kesintisiz olarak en az 1 denizaltımız devriye geziyor. Bu tarihin kesintisiz devam ettirilen en uzun görevi. Azminiz için teşekkürler” dedi.

Bir sirkte sihirbaz asistanlığı yapan Penny Mordaunt, televizyondaki yetenek yarışmasını kazanmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...