İngiltere AB'den çıkış için tarih verdi

İngiltere’nin Maliye Bakanı Philip Hammond ülkenin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkışının en az iki yıl sürebileceğini söyledi

12 Aralık 2016, Pazartesi 21:44
A A
İngiliz Parlamentosunda Hazine Komitesi üyelerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Hammond, İngiltere’nin AB’den çıkışının en az iki yıl sürebileceğini belirterek, iş dünyasında ve hükümetin uygulamalarında yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulacağını ifade etti.


DEĞİŞİKLİK YAPMAK GEREKECEK


AB’den çıkışla farklı alanlar yeni düzenlemelerin yapılacağını vurgulayan Hammond, şunları kaydetti:

“Bunların sadece finansal hizmetler alanında olacağının düşünülmesini istemem. Örneğin yapılacak Birleşik Krallığın ve Avrupa Birliği arasında yapılacak gümrük düzenlemelerine göre, giriş çıkış yapılan gümrüklerde fiziki altyapı değişikliklerini yapmak gerekecek. Sadece İngiltere tarafında değil, AB tarafında da bu ihtiyaç oluşacak.” 

Yakın zamanda, İngiltere’nin AB ile gerekli düzenlemeler konusunda anlaşmadan birlikten hızlı bir şekilde ayrılabileceği yönünde endişeler artmıştı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.