İngiltere halkı oy vermeye evcil hayvanlarıyla gitti

İngiltere dün erken seçime gitti. Buna göre, Başbakan Boris Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti, 368 sandalye ile seçimi ilk sırada tamamladı. Böylece Muhafazakarlar, salt çoğunluk olan 326'yı geçerek 2 yıl aradan sonra yeniden tek başına iktidara geldi. Tüm İngiliz halkı sandıklara akın etti. Başbakan Boris Johnson'ın köpeğiyle birlikte oy vermeye gitti. Ancak bunu yapan tek İngiliz o değildi.

13 Aralık 2019, Cuma 08:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

İngiltere'de erken seçim heyecanı yaşandı. Başbakan Boris Johnson, oy vermeye köpeğiyle birlikte geldi. Kameralara poz vermeyi de ihmal etmedi.

Ancak bunu yapan tek vatandaş Boris Johnson değildi. İngiltere'nin pek çok yerinde vatandaşlar oy vermeye evcil hayvanlarıyla gitti.

Hatta kimileri oy vermeye atlarıyla geldi.

Tabi kameralara poz vermeyi de ihmal etmediler. İşte oy vermeye giden evcil hayvanların görüntüleri.

Boris Johnson açık ara birinci

Boris Johnson açık ara birinci

Öte yandan, Başbakan Boris Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti, 368 sandalye ile seçimi ilk sırada tamamladı. Böylece Muhafazakarlar, salt çoğunluk olan 326'yı geçerek 2 yıl aradan sonra yeniden tek başına iktidara geldi.

Johnson'ın en büyük rakibi konumundaki Jeremy Corbyn liderliğindeki İşçi Partisi ise 191 sandalye ile ikinci oldu. Böylece İşçi Partisi, 2017'de kazandığı 262 sandalyeden 71'ini kaybederek tarihinin en kötü yenilgilerinden birini aldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bir kap çorbası 350 dolar olan Ejderha tavuğu