İngiltere’de ırkçı siyasetçi, yüzüne içecek atan genci darbetti

İslam karşıtı söylemleri ile tanınan aşırı sağcı Tommy Robinson, kendisini protesto eden bir gencin ‘milkshake’ saldırısına uğradı. Robinson ve yanındakilerin gence tepkisi sert oldu.

03 Mayıs 2019, Cuma 10:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için bağımsız aday olarak kampanya yürüten aşırı sağcı politikacı Tommy Robinson, yüzüne içecek fırlatan bir genci darp etti.

Amatör bir kamera tarafından kaydedilen ve tepki çeken olay İngiltere'nin Warrington şehrinde yaşandı.

İslam karşıtı söylemleri ile tanınan ve aşırı sağcı protesto grubu İngiliz Savunma Ligi (EDL) kurucusu Tommy Robinson (36), Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için bağımsız aday olarak kampanya yürüttüğü şehirde protesto edildi.

Tommy Robinson, kendisini protesto eden bir gence kampanyasını anlattığı sırada, genç protestocu, elindeki ‘milkshake’ içeceği Robinson’un suratına attı.

Bunun karşısında çılgına dönen Robinson, gence yumruklarla saldırdı. Robinson’un yanındaki kişiler de genci bir süre darp etti.


Yerel medya, gencin polis tarafından gözaltına alındığını, ancak serbest bırakıldığını; Robinson ve beraberindekiler hakkında şu ana kadar herhangi bir işlem yapılmadığını duyurdu. DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere yasta: Prens Philip son yolculuğuna uğurlandı