İngiltere'nin kahramanı Melis!

İngiltere'nin kahramanı Melis!

İngiltere, yanan binanın üst katında mahsur kalan 2 yaşındaki Arafat Hasan'ı kurtarmak için gözünü kırpmadan alevlerin ortasına atlayan Nazar Melis'i konuşuyor

03 Temmuz 2011, Pazar 13:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başkent Londra’da yaşayan 32 yaşındaki Melis önceki gün radyodaki işinden çıkıp evine doğru gidiyordu. Yol üzerinde yanan iki katlı bir binayı görünce arabasını durdurdu.

Kendisi de iki çocuk annesi olan Melis, olayı şöyle anlattı: “Arabayı durdurdum, park ettim, yangın yerine koşup kadına evde biri olup olmadığını sordum. Panik içindeydi ve ‘ Bebeğim, bebeğim’ deyip duruyordu. Koşa koşa binaya girdim ve bebeğin babası Hasan’ın merdivenlerden aşağı indiğini gördüm. Bebeğini kurtarmak için çok uğraşsa da evdeki diğer insanları kurtarmaya çalışmaktan bitkin düşmüştü ve alevlere artık dayanamaz hale gelmişti. Bebek nerede diye sordum, yukarıyı işaret etti. Alevlerin arasından geçip çocuğu aradım ve onu dışarı çıkardım. ” Melis, çocuğu o sırada olay yerine gelmiş olan ambulans görevlilerine teslim etti.

‘Allah yardım eder’ dedim

Neden kendi hayatını tehlikeye atarak böyle bir şey yaptığı sorulan Melis, “Sonuçta ben de bir anneyim. Benim çocuğum da aynı durumda olabilirdi. Bir saniye bile tereddüt etmedim. Koştum, bebeği kaptım ve kaçtım. Birkaç saniye korkmuş olabilirim ama sonra ‘Allah yardım eder ’ dedim” dedi. Daha sonra annesinin bile kendisine “Sen aptalsın, önce kendi çocuklarını düşünmen lazım” dediğini anlatan Melis, her şeye rağmen yine benzer bir durumda olsa aynı şeyi yapacağını ve bir gün başkalarının da kendisi için böyle bir şey yapma ihtimali olabileceğini söyledi.

VATAN

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD'de feci kaza! Çok sayıda ölü var