İnsanları öldürüp yağlarını çalıyorlardı

İnsanları öldürüp, kozmetik ürünlerde kullanılmak üzere cesetlerdeki yağı çalan çeteye büyük darbe indirildi

20 Kasım 2009, Cuma 11:31
A A

Peru'da insanları öldürüp, kozmetik ürünlerde kullanılmak üzere cesetlerdeki yağı eritip çeken bir çeteye büyük darbe indirildi. İnsanın kanını donduran bu cinayetlerin nasıl işlendiğini anlatan ifadeler tüyler ürpertti... 

MUMLA ERİTİYORLARDI

Yakalanan zanlılardan Elmer Segundo Castillejos'un verdiği bilgiye göre, çete üyeleri seçtikleri kurbanın önce başını, kollarını ve bacaklarını kesiyor, iç organlarını çıakrdıktan sonra, geriye kalan gövde kısmını da mezbahadaki hayvanlar gibi çengellerle tavana asıyorlardı. Daha sonra gövdenin altında yere yerleştirilip yakılan mumlar ise, insan etinin içindeki yağları eritiyor ve bir kaba damlamasını sağlıyordu.

ŞİŞELERLE YAĞ TAŞIYORLARDI

Polis yetkilileri tarafından yakalanan 3 zanlıdan ikisinin, ellerinde iki şişe sıvı insan yağı taşırken suçüstü ele geçirildiğini söyledi. Zanlılar şu ana kadar 5 kişiyi bu amaçla öldürdüklerini itiraf ederken, polis yetkilileri, tek çetenin bu olmadığını ve onlarca kişinin daha bu amaçla öldürülmüş olabileceğini belirtiyor.

YAĞLAR AVRUPA'YA GÖNDERİLDİ
Çete üyelerinin, kırışık önleyici kozmetik ürün yapımında kullanılan bu insan yağlarını başkent Lima'da karaborsada sattıklarını ve bu yağların daha sonra Avrupa'daki kozmetik şirketlerine ulaştırıldığını ifade etti.

Bununla birlikte, tıp uzmanları, neden insanları öldürerek yağ elde etmek gibi bir vahşete neden başvurulduğu konusuna akıl erdiremiyor. Çünkü uzmanlara göre bu tür tedaviler zaten hastanın kendi karnından ya da kaba etlerinden alınan yağlarla rahatlıkla yapılabiliyor. 

POSTA İNTERNET

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.